Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

#TBFU16 – Türkiye U15’ten mükemmel geri dönüş

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nın üçüncü gününde Türkiye U15, Karadağ ile karşı karşıya geldi.

Türkiye U15 ilk yarısını 40-26 geride kapattığı zorlu mücadelede Karadağ’ı 58-55’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Kerem Öztürk’ün sayılarıyla başlayan ekibimiz ilk üç dakikalık bölümü 6-1 önde tamamladı. Bu bölümün ardından 12-0’lık bir seri bulan Karadağ skordaki kontrolü eline aldı ve ilk çeyreği 15-18 önde geçen taraf oldu.

İkinci çeyreğin ilk beş dakikalık bölümünde başa baş bir mücadele ortaya çıkarken, milliler farkın açılmasına izin vermedi. Fakat çeyreğin ikinci bölümünde yine bir seri yakalayan Karadağ özellikle Danilo Brnovic’in etkili performansıyla devreye 26-40 önde girdi.

İkinci yarıya da düzenli bir oyunla başlayan Ay Yıldızlılar yakaladığı 7-0’lık seriyle farkı tek haneli sayılara düşürdü. Oldukça iyi bir savunma yapan milliler rakibine bu çeyrekte sadece 9 sayı şansı tanıdı ve aradaki farkı kapayarak son çeyreğe 47-49 geride girdi.

Son çeyreğe iki takımda hücum performansı anlamında oldukça kötü bir giriş yapsa da U15 milli takımı yakaladığı ivmeyi korumayı başardı. Çeyrekte ilk dört dakika geride kalırken 50-49 ile uzun bir aranın ardından öne geçen ekibimiz karşısında 6-0’lık seri bulan Karadağ son 2 dakikaya 50-55 önde girdi. Kalan sürede rakibine sayı şansı tanımadan 8 sayı bulan ekibimiz mücadeleden 58-55’lik skorla galip ayrıldı.

Millilerimiz adına Ekrem Sancaklı 15 sayı 3 ribaund, Cem Kırcıman 6 sayı 12 ribaund, Atakan Erdek 14 sayı 7 ribaund 2 asist ve Mustafa Kurtuldum da 8 sayı- 3 ribaundla maçı tamamladı.

Karadağ’da ise Danilo Brnovic 25 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, 9 da ribaund aldı. Bu maçta ayrıca Karadağ’da Nikola Zivic 8 sayı 19 ribaundla mücadeleyi noktaladı.

Türkiye U15 bu sonucun ardından gruptaki ikinci galibiyetine ulaşırken, Karadağ ise turnuvadaki ikinci yenilgisini aldı.

B Grubu’nda mücadele eden Ay Yıldızlılar, turnuvadaki dördüncü maçında 2 Şubat Salı günü saat 16:45’te Sırbistan ile karşılaşacak.

turkiyeu15

karadagu

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar