Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

#TBFU16 – Türkiye U15, Turnuvayı 6. Sırada Tamamladı

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nda Türkiye U15, klasman mücadelesinde Fransa ile karşılaştı. Millilerimiz, rakibine 55-39’luk skorla mağlup olarak turnuvayı 6.sırada tamamladı.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan ve TBF TV’den de naklen yayınlanan mücadelenin başında Mustafa Kurtuldum ve Canberk Kavşuk ikilisiyle sayılar bulan millilerimiz, 7.dakikada 13-11 öne geçti. Ancak boyalı alanı etkili kullanan ve savunma kaynaklı basketler kaydeden Fransa, ilk periyotu 22-15 önde tamamladı. İkinci çeyreğe hızlı başlayan ve 6 dakika içerisinde 12-5’lik seri yakalayan Fransa, durumu da 34-20’ye getirdi. Mücadelenin ilk yarısını da Mavi Beyazlılar 36-20 önde tamamladı.

Karşılaşmanın üçüncü periyotuna savunmada iyi başlayan Türkiye U15, rakibini zorlama atışlara yöneltti. Bu bölümde yakaladığı fırsatları iyi değerlendiren ve Arda ve Ekrem ile de sayılar bulan Ay Yıldızlılarımız, farkı tek haneli rakamlara indirdi. Maçın dördüncü çeyreğine 41-34 geride giren millilerimiz, karşılaşmadan da 55-39 yenilgiyle ayrıldı.

Türkiye U15’te Mustafa Kurtuldum 12 sayı- 4 ribaund, Ekrem Sancaklı 8 sayı- 2 ribaund, Arda Çete 8 sayı- 1 asist ve Canberk Kavşuk da 6 sayı- 3 ribaundla maçı tamamladı.

Fransa’da ise Babacar Niasse 10 sayı- 8 ribaund ve Theo Maledon da 9 sayı- 4 ribaund- 4 asistle mücadeleyi noktaladı.

Haber: tbf.org.tr

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar