Connect with us

#TBFU16 – Türkiye U15, Fransa’ya mağlup oldu

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nın beşinci gününde Türkiye U15, Fransa ile karşı karşıya geldi.

B Grubu mücadelesinde Türkiye U15, Fransa’ya 91-61 mağlup olarak grubu 2 galibiyet 3 yenilgi ile tamamladı. Fransa ise 3. galibiyetini elde etti.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye millilerimiz istekli başlamasına rağmen rakibin oyununa kolay sağladı. İlk çeyrekte özellikle rakibin dış atışlardaki yüksek yüzdesine engel olamayan Ay Yıldızlılar hem basit top kayıpları hem de hücumdaki yanlış tercihlerle farkın açılmasına engel olamadı. Fransa, Joel Ayayi’nin 11 sayıyla ön plana çıktığı çeyreği 24-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Maledon’un basket faulü ile başlayan Fransızlar hücumda yine iyi bir performans ortaya koydu. Fransa bu bölümde üç sayı yüzdesinin düşmesine rağmen millilerimize farkı azaltma şansı vermedi. Ekibimizde Arda Çete ve Atakan Erdek’ten gelen üç sayılık isabetler dikkat çekerken, fiziksel anlamda üstün olan ve birbirini daha iyi tanıyan Fransa devreye 46-31’lik skorla önde girdi.

İkinci yarıya direnç göstererek başlamak isteyen milliler kendilerinden 1 yaş büyük olan rakipleri karşısında özellikle savunmaya dönüşlerde sıkıntı yaşadı. Rakibini hızlı hücumlardan bulduğu sayılara en olamayan ekibimiz karşısında Fransa ilk dört dakika sonunda farkı 20 sayıya kadar çıkardı ve çeyreği de 71-45 önde tamamladı.

Son çeyrekte Fransa skorun verdiği rahatlıkla oyundaki kontrolünü korudu ve farkı açmaya devam etti. Bu bölümde özellikle Choupas ile sayılar bulan Fransa mücadeleyi 91-61 kazanmayı başardı.

Millilerimizde Ekrem Sancaklı 12 sayı 6 ribaund 2 asist, Eren Has 12 sayı 3 ribaund ve Arda Çete 10 sayı ile mücadele etti.

Fransa’da Joel Ayayi 19 sayı 7 asist ile sahanın en skoreri olurken, ona 11 sayı 4 ribaund ile Choupas ve 11 sayı 3 ribaund ile Babacar Niasse eşlik etti.

turkiyeu15

fransau16

Daha Fazla Haber