Sosyal Medya:

Geleceğin Yıldızı

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda Öne Çıkan 6 Oyuncu

Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda heyecan geride kaldı. 

Birbirinden önemli potansiyellerin boy gösterdiği turnuvada bireysel anlamda birçok oyuncu ön plana çıkmayı başardı.

YİĞİT HAMZA MESTOĞLU (TÜRKİYE U15)

2004 doğumlu oyuncu bu turnuvada kendisinden bir yaş büyüklere karşı mücadele etti. Yiğit Hamza geçtiğimiz sezon U15 Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonu olan Banvit’te sergilediği performansla dikkat çekmişti. Genç oyuncu İzmir’deki turnuvada 23 sayı 12 ribaund 1.8 asist ortalamaları ile takımının başarısında önemli pay sahibi olmuştu. Bu turnuvada 1 galibiyet alan U15 Yıldız Erkek Milli Takımımızda Yiğit Hamza Mestoğlu oynadığı 5 maçta 12.4 sayı 7.2 ribaund 3 asist ortalamaları ile mücadele etti.

DUJE BRALA (HIRVATİSTAN)

2003 doğumlu guard geçtiğimiz yaz 2016 U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan Hırvatistan kadrosunda da yer alıyordu. Karadağ’daki turnuvada yaşça büyüklere karşı çok az oynama fırsatı yakalayan genç oyuncu 2019 yazında ülkesinin önemli isimleri arasında yer alacak. TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda son sırada yer alan Hırvatistan’ın dikkat çeken isimleri arasında yer alan Brala maç başına 15.4 sayı 6.8 ribaund 3 asist ortalamaları ile mücadele etti.

HUGO MIENANDI (FRANSA)

2003 doğumlu oyuncu TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda takımı adına öne çıkan isimler arasında yer aldı. Ülkesinde Le Mans takımında yer alan Mienandi, Sakarya’daki turnuvada maç başına 22.4 dakika 10.4 sayı 7 ribaund ortalamaları yakaladı. Genç oyuncunun 2019 yazında ülkesinin dikkat çeken isimleri arasında yer alması bekleniyor.

KORALP TÜRK (TÜRKİYE U16)

Sayfalar: 1 2

Diğer Haberler > Geleceğin Yıldızı