Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

TBF Uluslararası U16 Turnuvası Başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun her yıl gerçekleştirdiği, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen ‘TBF Uluslararası U16 Turnuvası’, Sakarya’da 27 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmalarda Türkiye U16 ve Türkiye U15 takımlarının yanı sıra, Arjantin, Bosna Hersek, Çin U17, Fransa, Litvanya ve Sırbistan yer alacak. Basketbolseverlerin ücretsiz olarak izleyebileceği turnuvada tüm maçlar, TBF TV’den de naklen yayınlanacak.

Geleceğin Yıldızları Sahne Alıyor

Geride kalan yıllar boyunca, bugün basketbol dünyasının yıldız oyuncuları olan birçok isim, TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nda forma giydi. NBA’in Alman yıldız Dirk Nowitzki, Fransız yıldız Tony Parker ve Peja Stajakovic gibi isimler, altyapı dönemlerinde turnuvada forma giymiş birkaç önemli isim olarak dikkatleri çekiyor.

TBF Uluslararası U16 Turnuvası programı şu şekilde:

TBF Uluslararası U16 Turnuvası

27 Ocak 2018 Cumartesi

Yer Gr No Saat A Takımı

B Takımı

Atatürk Spor Salonu

B

1 13:00 Türkiye U15 Bosna Hersek

A

2 15:15 Fransa Sırbistan
B 3 17:30 Çin U17

Arjantin

A 4 19:45 Türkiye U16

Litvanya

28 Ocak 2018 Pazar

Atatürk Spor Salonu

B

5 13:00 Çin U17 Bosna Hersek

A

6 15:15 Litvanya Fransa
B 7 17:30 Arjantin

Türkiye U15

A 8 19:45 Sırbistan

Türkiye U16

29 Ocak 2018 Pazartesi

Atatürk Spor Salonu

B

9 13:00 Bosna Hersek Arjantin

A

10 15:15 Litvanya Sırbistan
B 11 17:30 Türkiye U15

Çin U17

A 12 19:45 Türkiye U16

Fransa

30 Ocak 2018 Salı

Dinlenme Günü

Çeyrek Final

31 Ocak 2018 Çarşamba

Yer

No Saat A Takımı B Takımı

Atatürk Spor Salonu

13

13:00 B2 A3

14

15:15 A2 B3
15 17:30 B1

A4

16

19:45 A1

B4

Yarı Final

1 Şubat 2018 Perşembe

Yer

No Saat A Takımı B Takımı

Atatürk Spor Salonu

17

13:00 Kaybeden 14 Kaybeden 15

18

15:15 Kaybeden 13

Kaybeden 16

19 17:30 Kazanan 14

Kazanan 15

20 19:45 Kazanan 13

Kazanan 16

Final

2 Şubat 2018 Cuma

Yer

No Saat A Takımı B Takımı

Atatürk Spor Salonu

21

11:00 Kaybeden 17 Kaybeden18

22

13:15 Kazanan 17

Kazanan 18

23 15:30 Kaybeden 19

Kaybeden 20

24 18:00 Kazanan19

Kazanan 20

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar