Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Semih Soğuksu: Takım olma yolunda büyük adım attık

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nın tamamlanmasının ardından Türkiye U16 antrenörü Semih Soğuksu açıklamalarda bulundu.

Arjantin’i 85-51’lik skorla geçen Türkiye U16’da başantrenör Semih Soğuksu, karşılaşmayla ilgili olarak, “Turnuvanın son maç olması itibarı ile bugün takımın yorgun olduğunu söyleyebilirim. Neticede yedi tane maç oynadık… Bu maçta dünkü yenilgiden sonra reaksiyon verilmesi çok önemliydi. Çünkü böyle durumlar şampiyonada da başımıza geliyor. Bugünkü gibi bir müsabakada daha erken hangi takım uyanır ve maçı daha çok isterse o maçı kazanır. Bizim oyuncularımız ilk yarı çok iyi savunma yaparak başarıya ulaştılar. İlk yarıdaki doğru hareketlerin arkasından oluşan büyük farktan sonra ister istemez bir rehavet oldu takımda. Yine de bugünkü oyundan memnunum, oyuncularımızın performansı gayet iyiydi” dedi.

Semih Soğuksu, TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvasıyla ilgili olarak ise “Bizim için çok yararlı  bir turnuva oldu. Yedi tane maç oynadık. Bütün maçlardaki stratejiler farklıydı… Takımımızdaki oyuncuların rolleri şekillenmeye ve oturmaya başlıyor ve bu durum da takım içi dayanışmayı sağlamlaştırıyor. Takım olma yolunda büyük adım attık diye düşünüyorum. Eksiklerimizi de tespit ettik, oraları aşmak için neler yapabileceğimiz üzerine düşünmeye başladık. Daha fazla çalışacağız… Şimdi Nisan’da bir turnuvamız var, yazın da Bolu kampımız başlayacak. Avrupa Şampiyonası’na kadar olabileceğimiz en hazır halde olmayı umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar