Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Semih Soğuksu: Asıl sıkıntımız kenardan gelen oyuncular

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nın üçüncü gününün ardından Türkiye U16 antrenörü Semih Soğuksu açıklamalarda bulundu.

Almanya’ya 79-71’lik skorla kaybeden Türkiye U16’da Başantrenör Semih Soğuksu, maçla ilgili olarak,  “Almanya karşısında özellikle hücum ribaundlarında, rakibin fiziksel avantajından da ötürü çok hataya düştük. Yine de şunu dile getirmem gerekiyor ki; bizim asıl sıkıntımız kenardan gelen oyuncuların maça yeterli katkıyı verememesi. O noktada yaşadığımız zafiyet, mücadele içinde düşüşlere neden oluyor. Yedek oyuncuların performans anlamında ilk beş başlayan oyuncuları aratmaması lazım ki oyun belli bir tempoda devam etsin. Rotasyon sıkıntısına girdiğimizden ötürü hep aynı oyuncuları oynattık ve çocuklar maçın sonunda yorgun düştüler. Böyle olunca da galibiyete uzanabileceğimiz son dakikaları yeterli güç ile istediğimiz şekilde oynayamadık ve bugün kazanan taraf olamadık.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonaya kadar zayıf noktaların üzerinde duracaklarını söyleyen Soğuksu “Almanya takımı ile bu yaz Avrupa Şampiyonası’nda da karşılaşacağız. İyi bir takım, becerikli oyunculara sahipler. Bizim de daha çok çalışmamız lazım. Özellikle içeriden attığımız sayıları geliştirmemiz gerekiyor. Çok fazla çember altı atış kaçırdık ve dış şutlardan faydalanmaya çalıştık, bu olmamalıydı. Böyle kafa kafaya giden maçlarda yakın atışlarda isabet bulamazsanız kazanma ihtimaliniz de düşük olur. Şampiyonaya kadar bahsettiğim zayıf noktalarımız üzerinde duracağımızın da altını çizmek isterim” dedi.

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar