Sosyal Medya:

Haberler

Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde Salonlara Yönelik Önlemler

Bilimsel Danışma Kurulu tarafından hazırlanan  “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” çalışmasında spor salonlarına yönelik önlemler yer aldı.

25 Haziran 2020 tarihinde güncellenen rehberde birçok sektöre yönelik olarak alınması gereken önlemlere yer verildi.

Rehberin 30.1. maddesinde “Spor Salonlarında Alınması Gereken Genel Önlemler” başlığı altında yer alan ifade “Takım oyunlarının ve yakın temas gerektiren (boks, güreş gibi) sporların yapılmaması uygundur. Bu sporlardan temassız antrenman yapabilenler bireysel olarak ve 2 metre mesafe şartı ile antrenman yapabilir. Temas gerektirmeyen sporlar kişiler arası sosyal mesafe ( en az 2 metre) korunarak yapılabilir.” şeklindedir.

Rehberin 40. maddesinde ise “GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINA BAĞLI GENÇLİK MERKEZLERİNDE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER” başlığı altında “Yakın temas gerektiren (boks, güreş, futbol, voleybol, basketbol gibi) sporların yapılmaması uygundur. Temas gerektirmeyen sporlar kişiler arası sosyal mesafe (en az 1,5 metre) korunarak yapılabilir.” ifadeleri bulunmaktadır.

Rehberde ayrıca Spor Salonları, Spor Merkezleri ve Kapalı Spor Salonlarına yönelik olarak genel, müşteriye yönelik, personele yönelik önlemler belirtilmektedir.

Kaynak: covid19bilgi.saglik.gov.tr/

Diğer Haberler > Haberler