Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Rakip Horozlar, U17 Millilerde Tek Hedef Yarı Final! #FIBAU17

Şampiyonanın sonuna doğru geliyoruz ve artık sıra çeyrek finalde. U17 Milliler, şanssız bir U17 Dünya Şampiyonası başlangıcının ardından çok iyi reaksiyon verdi ve son sekiz takım arasına kalmayı başardı.

Rakip de son Yıldızlar Avrupa Şampiyonu Fransa. Çok zorlu bir karşılaşma bizleri bekliyor ve saat 21:30’daki maçı kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

İlk olarak geçen seneki Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’na dönelim. Karadağ’daki turnuvaya büyük umutlarla giden Milliler, kötü bir başlangıç yapmış, daha sonrasında da çeyrek finalde Fransa’nın karşısına çıkmıştı. Üç çeyrek boyunca oyuna hükmeden taraf Fransa oldu. Hatta bir ara Fransa öyle bir oyun oynuyordu ki herhalde sabaha kadar aynı tempoyla devam etseler hiçbir şekilde arkalarına bakmazlardı. Son çeyreğin son bölümü ile birlikte ise işler değişti. Milliler, maçı krize sokmayı başardı. Fakat son dakikada yaptığımız tercih hataları bizi yarı finalden etti ve o maçtan Fransa, 80-76 galip ayrıldı. Bugün yine bir çeyrek final maçındayız ve yine rakip Fransa.

U17 Dünya Şampiyonası hazırlık döneminde Fransa ile hazırlık maçı oynamıştık. Hatta Treviso’daki International Camp’ın hemen ardından düzenlenen karşılaşmada Theo Maledon ve Killian Hayes ikilisi de parkedeki yerini aldı. Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nın MVP’si olan Killian Hayes, sakat sakat oynadığı maçta hiçbir şekilde ritim bulamadı. Biz de maçı çok iyi forse ettik. Atakan Erdek, Mustafa Kurtuldum ve Alperen Şengün’ün etkili oyunlarıyla sahadan 75-73 galip ayrıldık. Ancak tabii ki sonuçta bu bir hazırlık maçıydı. U17 Milliler bugünkü Fransa mücadelesine Karadağ’daki mağlubiyeti düşünerek çıkacaklardır. En azından ben öyle hissediyorum.

blank

Yavaş yavaş Fransa’nın Arjantin’deki performansına göz atalım. D Grubu’nda mücadele eden Horozlar, üç maçından da çok rahat galibiyetler çıkarttı. İlk olarak ev sahibi Arjantin’in karşısına çıktılar. İlk yarıda vitesi adeta 5’e takan Fransızlar, sahadan 82-50’lik galibiyet ile ayrıldı. Daha sonrasında rakipleri Filipinler’di. Kadrosunda Kai Sotto (’02) gibi çok önemli bir potansiyeli barındıran Filipinler, ilk yarıda maça tutundu. Ancak onlar da ikinci yarıda hiç ayakta kalamadılar. Killian Hayes ve ekibi, o bölümde rakip potaya tam 57 sayı bıraktı ve karşılaşmadan da çok rahat bir galibiyet çıkarttılar. Son maçta ise rakipleri Hırvatistan’dı. Üçüncü çeyreğin sonuna doğru yakaladıkları fırtınayla da Hırvatları 79-51 mağlup ettiler. Kısacası Fransa, grupta oynadığı üç maçta toplam 155 sayı yedi. Maç başına da 51.6 sayı! Olağanüstü…

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar