Connect with us

Pandemi Sonrası Antrenmanlara Başlama Tarihi Belli Oldu

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, “Pandemi Sonrası Antrenmanlara Başlama” süreci ile ilgili olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine ve tüm federasyonlara bir yazı gönderdi.

Mart ayından bu yana faaliyetlerine ara vermek durumunda kalan spor branşlarının dönüş tarihi belli oldu. Daha önce başlamasına izin verilen 45 branşın haricinde kalan spor branşları 4 Ağustos 2020 tarihi itibariyle antrenmanlara başlayabilecek.

Gönderilen yazıda “COVID-19 salgını ile mücadelede gelinen son aşamada virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü sosyal hayat sürecine geçilmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında 28.05.2020 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle belirlenen kurallar dâhilinde spor merkezleri/tesislerinin hizmet ve faaliyetlerine başlayabileceği kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda daha önce ilgi yazı ile bildirilen antrenmanlara başlamasına izin verilen 45 branşın haricinde kalan diğer spor branşlarının 04 Ağustos 2020 tarihi itibariyle pandemi süreci ile ilgili Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunca getirilen kurallar, Ek’de belirtilen hususlar ve spor federasyonlarınca branşa özgü belirlenen kurallar dikkate alınarak tesislerimizde antrenmanlara başlanması ve buna ilişkin gerekli tedbirlerin alınması hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.” ifadeleri kullanıldı.

Daha Fazla Haber