Connect with us

ÖZEL MAÇTA KAZANAN PINAR KARŞIYAKA

Pınar Karşıyaka genç takımı ile EBBL temsilcisi Balıkesir Karesi Belediyesi, İzmir’de Karşıyaka Selçuk Yaşar tesislerinde özel maçta karşı karşıya geldi. Baştan sonra büyük çekişme içerisinde geçen keyifli karşılaşmayı ev sahibi Pınar Karşıyaka 74-67 kazandı.

Maça iki takımda oldukça tutuk başladı. Karesi Belediyesi Taha Sürmen ve Burak Muştucu ile etkin olmaya çalışırken, çember altında Ömer Bes‘i beslemeye gayret ettiler. Karşıyaka’da ise Arca Tülüoğlu‘nun organizasyonları ile sonuca gitmeye çalıştı. İlk çeyrek 14-14 berabere sonuçlandı. İkinci periyotta iki takımda da gözle görülür bir tempo yükselişi gerçekleşti. Tevfik Akdamar ve Tolga Bayter bu konuda Karesi Belediyesi adına pay sahibi olurken, Bertan Baştan ve Berk Kar Karşıyaka tarafının ateşleyicisi oldular. Soyunma odasına Pınar Karşıyaka 32-29 üstün gitti.

Üçüncü çeyrek ile beraber iki tarafta da agresif oyun başladı. Sertlik seviyesinin yükselmesi ile tempoda doğru orantıda artış gösterdi. Bu çeyrekte Karesi Belediyesi’nin topa baskısı ve tam sahada ki etkinliği sonuç verirken, Karşıyaka’da Arca Tülüoğlu ve Berk Kar‘ın potaya gidişleri savunma dengesini bozarak pozisyon bulunmasına yardımcı oldu. İkinci yarıda bu çembere gidişlerin sonunda Görkem Doğan ve Faik Altınkalem, kolay basketler buldular. Final periyoduna 48-47 Karesi Belediye üstün başladı. Son çeyrekte hücumda iyi bir yüzde yakalayan ve rakibi önünde ribaunt üstünlüğü yakalayan ev sahibi Pınar Karşıyaka, 27-19‘luk son çeyrek skoru ile maçı 74-67 kazandı.

Karşılaşmada Karesi Belediyesi’nde Burak Muştucu 13 sayı 3 ribaunt, Tevfik Akdamar 10 sayı 5 ribaunt, Onur Yüzüak 5 sayı 8 ribaunt, Taha Sürmen 7 sayı 10 asist ve Volkan Çetintahra 6 sayı 3 ribaunt ile mücadele etti.

*Pınar Karşıyaka*

Pınar Karşıyaka genç takımı, bu kadrosu ile aynı zamanda Bölgesel Lig’de de mücadele edecek. Belki, A Takımla çalışmalara katılan Mertcan Solkol’da bu kadroya dahil olacak. Hem Başkanlık turnuvasında hem de bu karşılaşmada canlı seyrettim ve lige hazır görüntüleri mevcut. Uzun zamandır birlikte oynamaları da en büyük avantajları.

*Karesi Belediyesi*

Balıkesir temsilcisi geç toparlanan bir takım. Sezon hazırlıklarına yoğun şekilde devam ediyorlar. İzmir’e ikinci kez geldiler ve belli ki burada oynadıkları sert karşılaşmaların kendilerine faydalı olacağına inanıyorlar. Bugün sergiledikleri oyun, maçın belli bölümlerinde ilk gelişlerine oranla daha düzenliydi. Kadro olarak genç ve dinamikler. EBBL’de hedefleri var ve sezon başlayana dek muhakkak ivme kazanacaklardır.

Aytaç KURU

Daha Fazla Haber