Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Özcan Çete: Anadolu’nun Lokomotifi Olmayı Kafamıza Koyduk

ÖZEL RÖPORTAJ | Basketbol Gençler Ligi’nde Final Grubu’na yükselmeyi başaran Muratbey Uşak Sportif’in Başantrenörü Özcan Çete sitemizin sorularını yanıtladı. 

Basketbol Gençler Ligi’nin oyuncuların gelişimine büyük katkı yaptığını belirten Çete aynı zamanda kulüp olarak yaptıkları planlamalardan ve koydukları hedeflerden de bahsetti.

***

-Muratbey Uşak Sportif, Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı olmayı başardı. A Takım’daki bu durumu beslemek adına altyapıda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Uşak’ın bütün ilçelerinde ilköğretim yani 2., 3., 4., 5., 6. sınıflarda sportif yatkınlık çalışmaları 8 farklı kriterde yapılıyor. Birçok farklı test yaptıktan sonra en son genetik profillerine çıkaracak şekilde çok yönlü bir çalışma yapıyoruz. Ortaya çıkan sonuçlarla birlikte her okulun 3., 4., 5., ve 6. sınıf takımlarını yapıyoruz. Dolayısıyla her sınıf başına 70 ya da 80 tane takım oluşturuyoruz. Bu çok büyük bir havuz oluşmasını sağlıyor. Bu sayede onlara nitelikli ve düzenli antrenman yaptırarak, uzun vadeli ve kalıcı bir altyapı organizasyonu ortaya çıkartmaya çalışıyoruz. Tabii Gençler Ligi altyapının vitrini durumunda. Onun üzerine gelecek sezon için TB2L takımı oluşturuyoruz. A Takıma çıkana kadar basamak basamak sağlam bir zeminde altyapı eğitimi alarak yukarıya çıkacaklar. Bir boşluk olmayacak.

“OYUNCULAR 1-2 GÖMLEK YUKARI ÇIKTI”

-Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezon geride kaldı. Organizasyon ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi