Sosyal Medya:

Haberler

Öncü ve Yenilikçi: İbrahim Kutluay Basketball Academy

Altyapı Basket olarak sitemizde yer alan Basketbol Okulu Rehberi uygulamasında bulunan okulları tanıtmaya İbrahim Kutluay Basketball Academy ile devam ediyoruz.

İbrahim Kutluay Basketball Academy, 2001 yılında, İbrahim Kutluay’ın basketbol alanındaki bilgi ve deneyimini gelecek nesillere aktarmak fikriyle, basketbol, basketbol eğitimi, spor yönetimi ve sportif organizasyonlar konusunda engin bir bilgi birikimi ve deneyime sahip olan Devrim Kıvanç, Ercüment Ülker, İbrahim Kutluay ve Murat Özgül tarafından, Türk gençliğine ve sporuna hizmet etmek ve ona yeni değerler kazandırmak amacıyla kurulmuştur.

İKBA1

 

MVP SPOR SÜRECİ

2002 yılında, İbrahim Kutluay Basketball Academy’de yetişen sporculara maç, turnuva ve lig tecrübesi kazandırmak amacıyla MVP Spor Kulübü kurulmuştur.

2003 yılından bu yana 12 yaş altı sporcuların önemli bir eksiği olan maç deneyimini kazanmaları, takım oyununu, takım oyuncusu olmanın gereklerini öğrenmeleri ve Küçük Takımlar seviyesine daha hazır ve daha deneyimli gelmelerini amaçlayan ve ülkemizde bir ilk olan Junior League düzenleyen okul ayrıca Basketbol Okulları Birliği’nin kurucularından ve ilk üyelerindendir.

İbrahim Kutluay Basketball Academy’de bugüne kadar, kış ve yaz basketbol eğitim programlarında 3.500 ve yaz basketbol kamplarında 2.500 olmak üzere, yaklaşık 6.000 sporcu yetişmiş, 80 sporcu A.B.D.’de düzenlenen NBA Yaz Kampı’na katılmış ve 29 sporcu A.B.D. üniversitelerinde spor bursu bulunarak eğitim ve basketbol kariyerlerine bu ülkede devam etme olanağı sağlanmıştır.

İKBA3

İbrahim Kutluay Basketball Academy vizyonunu ise şu sözlerle açıklıyor;

Atatürk ilke ve devrimlerini yol gösterici olarak benimsemiş, zihnen ve bedenen güçlü, sağlıklı, kültürlü, ahlaklı ve kendine güvenen sporcular ve spor adamları yetiştirmek, onları Türk sporuna kazandırmak, Türk sporunu sahip olması gereken kalitede sporculara ve spor adamlarına kavuşturarak, hak ettiği yerlere gelmesini sağlamaktır.

İBRAHİM KUTLUAY BASKETBALL ACADEMY İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLER BASKETBOL OKULU REHBERİMİZDE

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler