Sosyal Medya:

Haberler

Nevriye Yılmaz: Katılım konusunda Voleybol Branşının Altında Eziliyoruz

Türk kadın basketbolunun efsane isimlerinden Nevriye Yılmaz, kadın basketboluna yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu.

Trendbasket.com’dan Onur Coşkun’a konuşan Yılmaz, sporcu havuzunun her geçen gün azaldığını söylerken, basketbolun temelinin iyi öğretilmediğini belirti.

İşte röportajdan bir bölüm;

“Üzülerek söylemem gerekiyor ki kadın basketbolunun her kategorisinde sporcu havuzumuzun her geçen gün azaldığı kanısındayım.”

“Kız sporcularının basketbol branşına katılımı çok az ve maalesef voleybol branşının altında bu konuda eziliyoruz. Sporcu adayları ülkemizde doğru branşlara yönlendirilmiyor. Neyi yanlış yaptığımız konusunda ise küçük yaştan itibaren doğru planlama yapılmadığını ve sporcunun fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak hareket edilmediğini gözlemliyorum. Bence basketbolun temeli iyi öğretilmiyor.”

“GENÇLER KENDİ POZİSYONUNA UYGUN SPORCUYU SEÇİP TAKİP ETMELİ”

“Geliştirici ve öğretici olduğunu düşündüğüm naçizane önerim, her sporcunun kendi pozisyonuna uygun bir sporcuyu seçip, onun sporculuğunu, ahlakını takip ederek, o kişileri örnek alarak kendi sporculuk kariyerlerini pekiştirmeleri.”

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Diğer Haberler > Haberler