Sosyal Medya:

NCAA’deki Temsilcilerimizden Sinan Sağlam Sezonu Kapattı

Eğitim ve basketbol hayatını Fordham Üniversitesi’nde sürdüren Sinan Sağlam geçirdiği rahatsızlık nedeniyle sezonu kapatmak zorunda kaldı.

Trendbasket.net’te yer alan haber şu şekilde;

NCAA’de sezonun en keyifli ayına artık çok az bir süre kaldı. Mart Çılgınlığı olarak da bilinen March Madness döneminin sonunda bu yılın şampiyonu belli olacak. Ancak March Madness dönemine çok az bir süre kala Sinan Sağlam’dan gelen haberler morallerimizi bozdu.

Fordham Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdüren Sinan Sağlam, bu sezonun başında Amerika Birleşik Devletleri’nin yolunu tutmuştu. Kolej basketbolunda ilk yılını geçiren genç oyuncu, sezon içinde pek fazla şans bulamadı ancak Amerika’daki hayatına çok çabuk adapte oldu. Bazı maçlarda önemli görevler alan Sinan Sağlam, son bir ayda ise omuz sakatlığından ötürü parkelere çıkamadı. Tam bu sakatlığı atlatmak üzereyken de kendisinden çok kötü bir haber geldi.

Geçtiğimiz günlerde grip şüphesiyle hastaneye giden genç oyuncu, kendisine Epstein-Barr virüsünün bulaştığını öğrendi. Epstein Barr virüsü, halk arasında ‘’Öpücük Hastalığı’’ olarak bilinse de genç oyuncumuza havlu yolu ile bulaşmış. Çek bir oyuncudan bulaşan bu virüsün ardından Sinan Sağlam, dört-beş günlük süreçte tam 8 kilo verdi. Nitekim bu virüsü bulaştıran Çek Cumhuriyetli öğrenci de sezonu kapatmış. Tıp dilinde Enfeksiyöz Mononükleoz olarak nitelendirilen bu hastalığa yakalanan insanların, karaciğer ve dalak gibi organlarında ciddi şişlikler meydana geliyor. Temsilcimiz Sinan Sağlam da yaklaşık iki ay boyunca sahalardan uzak kalacak. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sağlam, bu sezon ligde 10 maça çıkmıştı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler >