Sosyal Medya:

Haberler

Nalan Ramazanoğlu: Altyapılar Sporun Bel Kemiğidir

Marmara Basketbol Ligi’ne bu sezon ilk kez katılan Adres İstanbul Spor Kulübü’nün kurucularından Nalan Ramazanoğlu, marmaralig.com’a açıklamalarda bulundu. 

Altyapısından yetişip kaptanlığını yaptığı Fenerbahçe formasıyla uzun yıllar üst düzey basketbol oynayan Ramazanoğlu kulübün hedeflerinden bahsederken, aynı zamanda gündeme dair önemli konularda değerlendirmeler yaptı.

-Adres İstanbul kısa bir süre önce kuruldu. Kulübün kuruluş sürecinden bahsedebilir misiniz? Şu anda hangi branşlarda faaliyet gösteriyorsunuz?

Adres İstanbul SK yaklaşık 2 sene önce Anadolu Hisarı Rasathane bölgesinde eşim milli voleybolcu Mustafa Ramazanoğlu, kurucu ortağımız eski milli voleybolcu Birkan Ülkütaşır ve bendeniz eski milli basketbolcu Nalan Ramazanoğlu olarak, tecrübelerimizi çocuklara aktarma ve yeni sporcular yetiştirmek adına bu yola çıktık. Şu anda basketbol, voleybol, tekvando branşlarında faaliyet göstermekteyiz. Hedeflerimiz arasında ilk başta çocuklara
sporu sevdirmek, sağlıklı düşünebilen kendini ifade etmesini beceren, özgüvenli çocuklar toplumumuza kazandırmak vardır. Yetiştirdiğimiz sporcuları milli takım platformunda izlemek en büyük hedefimiz.

“ALTYAPILAR SPORUN BEL KEMİĞİDİR”

-Kendi oyunculuğunuz dönemiyle şu andaki altyapı düzenini kıyaslarsanız hem olumlu, hem de olumsuz anlamda ne gibi değişikler görüyorsunuz?

Altyapılara maalesef gerekli önem verilmiyor. Bence altyapılar sporun bel kemiğidir. Öncelikle altyapı antrenörlerine gereken yatırım yapılmalıdır. Federasyonun bu konuda çalışmaları var diye biliyorum.

-Türk sporunda genel olarak bir yabancı oyuncu tartışması var. Siz bu konuda neler söylemek istersiniz? Mevcut yabancı oyuncu kuralı değişmeli mi?

Bence yabancı oyuncu kuralı değişmeli. Uzun vadede gerek milli takımlar gerekse kulüplerin kendileri için yatırım olarak düşünüyorum. Bana göre Türkiye Basketbol Liginde daha fazla Türk oyuncu aynı anda oynamalı ve tecrübe kazanmalı. Bu bizim ileriki dönemde milli platformda avantajlı konumda olmamızı sağlar.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler