Sosyal Medya:

Haberler

Murat Özyer Darüşşafaka Basketbol Altyapı Koordinatorlüğü Görevine Getirildi

ING Basketbol Süper Liginin önemli takımlarından Darüşşafaka Basketbol Altyapı Koordinatörlüğüne Murat Özyer’i getirdi.

Bir süredir Daçka Basket Akademi Direktörlüğü görevini sürdürün Murat Özyer, kulüpten yapılan açıklama ile Altyapı Koordinatörlüğüne getirildi.

Darüşşafaka Basketbol Sosyal Medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada;

“Daçka Basket Akademi Direktörü, Türk basketbol camiasının önemli isimlerinden Sayın Murat Özyer 2020/21 sezonundan itibaren Darüşşafaka Spor Kulübü Altyapı Koordinatorlüğü görevini de üstlenecektir.

1966 yılında İstanbul’da doğan Murat Özyer, eğitim hayatını Galatasaray Lisesi ve ardından Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Bilgi Üniversitesi Next Academy Bölümünde İnteraktif Pazarlama konusunda yüksek lisans yaptı. 1983/1993 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü’nde altyapı kategorilerinde antrenör ve sonrasında 1993/2003 yılları arasında Ülker Spor Altyapı Antrenörü olarak kariyerini sürdürdü.

2006 yılı Mart ayında Ülker Spor Baş Antrenörü olarak göreve başlayan Murat Özyer sezon sonunda Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğu ünvanını elde ettikten sonra 2006/2009 yılları arasında Galatasaray Cafe Crown Baş Antrenörü olarak kariyerine devam etti. 2009/2010 sezonunda Türk Telekom, 2011/2012 sezonunda ise TED Kolejliler Baş Antrenörü olarak 2. ligden, 1. lige şampiyon olarak çıkma başarısını elde etti. 2012-2015 yılları arasında koordinatörlüğünü üstlendiği Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Şubesi, Erkekler Basketbol Süper Ligi, Kadınlar Basketbol Süper Ligi  ve Türkiye Kupası ile Euroleague Şampiyonluğu kazanmıştır.

Sayın Murat Özyer’e yeni görevinde başarılar dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla 2 bini aşkın üyemizin bulunduğu haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Son Haberler

Diğer Haberler > Haberler