Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Milliler U16 ve U15’te Günü Mağlubiyetle Kapattı

TBF Uluslararası U16 Turnuvası 3. gün karşılaşmasında U15 Yıldız Erkek Milli Takımımız ile Fransa karşı karşıya geldi.

TBF tarafından her yıl gerçekleştirilen, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası Sakarya’da devam ediyor. İlk maçında U16 Yıldız Milli Takımımız’a mağlup olan ikinci maçında ise Hırvatistan engeline takılmayan U15 Yıldız Milliler, üçüncü maçında Fransa’ya 110-49 mağlup oldu.

Yakın geçen ilk çeyrekte savunmada zorlanmasına karşın hücumda ritim bulan U15 Yıldız Mlli Takım farkın açılmasına izin vermedi ve ikinci bölüme 24-18 geride gitti. İkinci çeyrekte üst üste gelen sayılarla iyice ivme kazanan Fransa Milli Takımı savunmada iyi yardımlaştı ve kolay sayılara izin vermedi. Savunmayı aşmakta güçlük çeken Milliler soyunma odasına 60-32 geride gitti.

Dengeli üçüncü çeyrekte savunmada rakibini yavaşlatmayı başaran U15 Yıldız Milli Takımımız buna karşın hücumda skor üretmekte zorlanınca farkı eritme şansını yakalayamadı ve son bölüme 75-43 geride gitti. Dördüncü çeyrekte hücumda çok etkili olan Fransa üst üste gelen sayılarla farkı açtı ve parkeden 110-49 galip ayrıldı.

U15 Yıldız Milli Takımımız’da Berke Büyüktuncel 9 sayı 6 ribaund 1 asist, Zekeriya Yiğit Tekin 8 sayı 4 ribaund 3 asist, Karahan Tuan Efeoğlu 6 sayı 2 ribaund 1 asist ile mücadele etti.

U16 YILDIZ MİLLİLER LİTVANYA’YA KAYBETTİ

U16 Yıldız Erkek Milli Takımımız üçüncü maçında Litvanya ile karşı karşıya geldi. Parkeden 62-49 mağlup ayrılan Milliler turnuvadaki ilk yenilgisini aldı.

Dengeli başlayan maçta seri yakalayan Litvanya ilk bölümde 9-2’lik üstünlük kurdu. Sonrasında hücumda toparlanan U16 Yıldız Milli Takım farkı azalttı ve ikinci çeyreğe 19-15 geride gitti. İkinci çeyrekte savunma sertliğini arttıran Milliler buna karşın hücumda zorlandı ve farkı azaltma şansını değerlendiremedi. Avantajını koruyan Litvan Milli takımı soyunma odasına da 30-23 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte topu iyi dolaştıran ve akıcı oyunuyla organiza basketler bulan U16 Milli Takımımız buna karşın savunmada istediği seviyeye çıkamadı ve son bölüme 46-41 geride gitti. Dördüncü çeyrekte iyi savunma yapan Litvanya oyunun kontrolünü elinden bırakmadı ve parkeden 62-49 galip ayrıldı.

U16 Yıldız Milli Takım’da Ömer Ege Peksarı 11 sayı 1 ribaund 1 asist, Batın Tuna 9 sayı 7 ribaund 3 asist, Koralp Türk 7 sayı 9 ribaund 2 asist ile oynadı.

U15 Yıldız Erkek Milli Takım

U16 Yıldız Erkek Milli Takım

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar