Sosyal Medya:

Haberler

Melis ve Hülya, A Milli Takım’da Yer Almanın Gururunu Yaşıyor

Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Romanya karşılaşması öncesi A Milli Takım kampına davet edilen Melis Gülcan ve Hülya Çoklar, TBF İnternet Sitesi’ne açıklamalarda bulundu.

Takımın bir parçası olmanın gurur verici olduğunu söyleyen Melis ve Hülya, kampa davet edildiklerini telefonda öğrenince çok heyecanlandıklarını anlattılar.

Küçük yaşlardan beri birlikte oynayan oyuncularsınız ve ilk kez A Milli Takım tecrübesi yaşıyorsunuz. Nasıl hissediyorsunuz?

Hülya Çoklar: Küçük yaşlardan bu yana Milli Takımlarda hep birlikteydik. Koyduğumuz hedefleri birlikte başardık. Buraya gelmemiz için ilk telefon geldiğinde, birbirimizin adını duyunca çok heyecanlandık. Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Ekrem Memnun hocamızın yanında ve tecrübeli oyuncuların yanında çalışmak bizim için çok büyük bir onur ve şans… Umarım bu kamp daha iyi şeylerin başlangıcı olur.

Melis Gülcan: Hülya’nın da dediği gibi üstüne kata kata devam ettik. Şuan A Milli forma için sahadayız… Ekrem Hoca olsun, oyuncular olsun çok tecrübeli insanlar… Onlarla birlikte bu sahayı paylaşmak gurur verici.

Boşnak bir aileden geliyorsun ve önceki maçta rakibimiz Bosna Hersek’ti… İki ülke karşılaştığında sen nasıl hissediyorsun?

Hülya Çoklar: Bu her zaman bana karşı bir ön yargıydı… İlk Milli Takıma geldiğimden bu yana ama ben Türkiye’de doğdum ve Türkiye Milli Takım formasını giydim. Formayı giydiğim her an Türk bayrağını elimden geldiğince en iyi şekilde taşımaya özen gösterdim. Her zaman Türk’üm. Tabii ki Bosna ayrı bir yerde ama iyi ki Türk’üm ve buradayım…

Uçaktan iner inmez antrenmana geldiniz. Takım sizi nasıl karşıladı?

Hülya Çoklar: Herkes bizi telefonla aradı. Böyle hedef bir maçta antrenman dahi olsa bizim buraya davet edilmemiz hem onlar adına, hem de bizim adımıza büyük bir sevinç oldu. O yüzden güzel karşılandık ve motive edici şeyler söylendi. Umarım böyle devam eder…

Melis Gülcan: İlk telefon geldiğinde biz de heyecanlandık. Arkadaşlarımız da bizi aradılar; çok mutluluk vericiydi. Çok iyi karşılandık.

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler