Sosyal Medya:

Haberler

Mehmet Ersöz: Kimse Kusura Bakmasın…

Afyon’da düzenlenen U13 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda TOP 16’ya kalma başarısı gösteren Açı Gençlik’in antrenörü Mehmet Ersöz sosyal medyada bir yazı yayınladı.

İşte Ersöz’ün paylaşımı;

Belki de ilk defa kimse kusura bakmasın:

Bir okulda okuyan ve o okulun kulüp takımında oynamayı tercih eden 2004 doğumlu 12 çocuk; 11’i 7. sınıf ve 1’i 6. sınıf… Yaptıkları branşları adına bir şey dışında hiçbir hedef koymadılar; maç kazanmak, birinci olmak, şampiyon olmak vs… Hayır, bunlar değil! Tek düşünceleri o gün antrenmanda veya maç günü gelince eğlenmek idi; bazen yerlere düşecek kadar güldüler, bazen hoşuna gitmedikleri şeyler oldu ama tolere ettiler yine gülmesini eğlenmesini bildiler. Bazen onlara yardımcı olmayı amaçlayan abileri maç kazandıklarında kızdı bazen de maç kaybettiklerinde hepsine tek tek sarıldı, morallerini düzeltmeye ve tekrar güldürmeye çalıştı. Çünkü asıl hedef eğlenmek ve gülmek idi ve tek mücadelesi bunu başarmak adınaydı. Topa uçarcasına atlamanın, rebound için kendilerinden 40 cm uzun yaşıt arkadaşları ile mücadele etmenin, hem savunmada hem de hücumda birbirlerine yardım etmenin aslında en eğlenceli basketbol aktivitesi olduğunu gördüler ve kendilerine görev edindiler.
Ne mi yaptılar? Bu 12 çocuk, aşikar olan fiziki dezavantajlarına rağmen İstanbul’dan ve Yarı Finallerden çıkıp, koca koca salonlara aileleri sayesinde desteklemeye maçlarına gittikleri kulüplerin arasında kendilerine yer edindiler.

Ve bugün Türkiye Şampiyonası’nda, her zaman olduğu gibi maçların öncesinde ve sonrasında eğlenerek katıldıkları turnuvanın en zor gruplarından birinden daha çıkarak bir üst tura yani son 16’ya kaldılar.
16 dediğimizde sadece en yukarılara yani 1 2 3’e bakıp burun kıvırabilecek olan bazı bizler! takımların isimlerine dikkat etsinler çünkü orada bu çocuklar da var.

O yüzden, neden mi “Kimse kusura bakmasın?” Çünkü bizim, Boyumuz 1.50 olabilir ama yüreğimiz 2.15!

Teşekkürlerimle…

https://www.instagram.com/p/BUuE_itAQyP/

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler