Sosyal Medya:

Haberler

Mavibirlik Spor Kulübü’nden açıklama

Mavibirlik Spor Kulübü, Bayrampaşa Spor Salonunda oynadıkları Bayrampaşa Bilgi Gençlik maçı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

İşte Mavibirlik kulübü tarafından yapılan açıklama;

Genç Erkekler Yükselme Ligi 2.tur 1.grup müsabakasında takımımızın müsabakada galip geldiği taktirde,üçlü averajla grup 2.cisinin belli olacağı müsabakayla ilgili olarak;

• 24.Hafta maç programında YGS sınavı ile çakışan maçların değiştirilmesini ilgili yetkililer ile yaptığımız telefon görüşmeleri ve yazışmalarında bilgi verilmesine rağmen müsabakanın hafta içine daha uygun bir tarihe alınamaması etik açıdan bizleri derin düşüncelere sevk etmiştir.

• 24.haftanın TASLAK programında maç tarihinin 13.03.2016 13.00 olarak açıklanmasından sonra,tarafımızca yapılan uyarıda maçın YGS sınavının bitiş saatine denk geldiğini,bunun daha ileri bir tarihe alınması gerektiğini ifade etmiş olmamıza rağmen,Diğer takımların müsabaka tarihlerinin değiştirilip tarafımızca yapılan başvurunun değerlendirilmemiş olmasıyla birlikte, Salonun değiştirilemeyeceğini sadece maç saatinin 17.30 olarak değiştirilebileceğini ifade edip programa konulmuştur.

• YGS sınavı öncesinde velilerimizin,sporcularımızın ve eğitimci olarak bizlerin,gençlerimizin geleceğine yön verecek olan bu önemli sınav haftasına maç koyulmaması gerektiğini ayrıca ifade etmemiz mi gerekirdi?

• Maçın ehemmiyetinin baz almadan oluşturulmuş bu programla birlikte,maçı yöneten hakemlerin bir önceki Megabasket – Sarıyer Belediyesi GE AL BGR AVR (Seri C) müsabakasını olaylı bir şekilde tamamlayarak maçın hemen akabinde Genç Erkekler Yükselme Ligi müsabakasına çıkmış olmasını da adil bulmamaktayız.

Bir önceki müsabaka da SERİ C klasmanında dahi müsabakayı kontrol edemeyen genç hakem arkadaşlarımızın,bu maç psikolojisinde ve objektif olmayan vizyonda maç YÖNETEMEMELERİ maçın tamamına gölge düşürmüştür.

Müsabakada esnasında uygulanan kararlar la ilgili bazı örnekler vermek istemekteyiz;

• Sakatlık esnasında dahi müsabakayı durdurmayarak yapılan uyarılar sonucunda olayı fark eden,

• Turnike adımına girip atışa yönelen oyuncumuza takılan çelmeyi normal faul olarak nitelendiren ve atış pozisyonunda olmadığını ifade ederek,serbest atış yapılmamasına kanaat getirmiş olması,

• Yapılan bu faulle oyuncumuzun sakatlanarak kenara gelmiş olmasının farkında dahi olamayan hakem ikilisinin kararları,

• Rakip takımın yaptığı faulleri hiç şekilde çalmayıp,rakip takımın sayı atmasına yönelik her türlü FAUL olmayan,temas olmayan pozisyonlarda faul çalmasıyla birlikte 5 oyuncumuzun faul problemi yaşatarak maçı yönetmeye devam etmekle birlikte,

• Rakip takımın kendi yarı sahasında topu oyuna soktuktan sonra karşı alana geçişi esnasında mola düdüğünün çalınması

• Rakip takım oyuncusunun hakem ikilisinin yanında benchimize dönerek söylediği uygunsuz söyleri duymadığını söylemesi,

• Çalınan Teknik faullerin hangi sebepten çaldığını izah edememesiyle birlikte,atış esnasında oyuncularımızın kendi aralarında 2 atış mı olacak şeklindeki konuşmaları üzerine tekrar teknik faullerle cezalandırmasına hayretlerle karşılamaktayız.

Müsabaka esnasında alınan kararları bu gibi örneklerle fazlasıyla sıralayabiliriz.
Sene başından itibaren oynadıkları basketbolla herkesin takdirini kazanan rakip takımı galibiyetlerinden ötürü tebrik eder başarılarının devamı dileriz.

MAVİBİRLİK SPOR KULUBÜ olarak bugüne kadar hiç bir müsabakayla ilgili hakem arkadaşlarımız ve değerli büyüklerimiz hakkında hiçbir zaman serzeniş ve eleştirilerimiz olmamıştır.

Bugüne kadar oynadığımız tüm müsabakalarda kulübümüz ilke ve prensiplerince önceliğimiz, spor ahlakına uygun şekilde – kazanmak kaybetmek gözetmeksizin – sporcu yetiştirmek olmuştur.

Eğitimci olarak bizlerin sporcularımızın geleceklerini şekillendirmeye çalıştıkları bu dönemlerinde aşılamaya çalıştığımız ahlaki kavramlar ışığında HAK ve ADALET olgusunu sahada gölgede bırakan zihniyetin,geleceğimize ışık tutacak gençlerimiz için nasıl örnek teşkil edeceğini ,siz değerli büyüklerimizin taktirine bırakıyoruz.

Mavibirlik Spor Kulübü

Yönetim Kurulu

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler