Sosyal Medya:

Haberler

Mannheim Macerasına Kötü Başlangıç, Arayışlarımız Devam Ediyor! #AST2018

Yazar: Ömür Özcan | Albert Schweitzer Turnuvası’nda heyecan devam ediyor. Takımlar ilk dört maçlarını oynadılar ve bugün de gruplardaki son karşılaşmaları izleyeceğiz. Genç Milliler de ilk etabı tek galibiyet ile noktaladı ve dördüncü sıradayız.

İlk olarak oynadığımız dört karşılaşmanın ufak ufak özetlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha sonrasında da oyuncu analizleriyle ilgili naçizane fikirlerimi aktarmaya çalışacağım. O halde ilk olarak Japonya mücadelesinden bahsedelim.

Darüşşafaka, Eskişehir Basket ile Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde karşı karşıya geleceği için Koç Ömer Uğurata ilk iki günde Mannheim’da yoktu. Japonya ve Arjantin maçlarında takımı Ertuğ Tuzcukaya yönetti. Japonya mücadelesini baştan sona pür dikkat izledim. Maça çok tutuk başladığımızı söylemeliyim. Adem Bayrak haricindeki ilk beş oyuncularımızdan maç boyunca çok fazla katkı alamadık. Özellikle Eray Akyüz’ün tutuk oyunu bizi ilk çeyrekte oldukça zorladı. Onun yanına bir de Eray Aydoğan’ın sınırlı performansı eklenince Japonlar ilk çeyrekte istediklerini yaptılar. İkinci çeyrek ile birlikte oyun bize dönmeye başladı. Kenardan gelen Mert Akay ve Alperen Demir ikilisi ile sertliği ve tempoyu arttırdık. Alperen Demir’in iyi performansının hakkını vermemiz gerekiyor. 16 dakikada 19 sayı-10 ribaund ile oynadı. Oldukça iyi.

Maçın ikinci yarısında Japonya çözülmeye başladı. Mert Akay çok fazla süre almadığı maçta adeta resital sundu bizlere. İstatistik kağıdına baktığınız zaman farklı bir şey görmeyebilirsiniz ama onun sahada kaldığı 10 dakikada rakibimize 29 sayı fark attık. Tempoyu arttırdı, tüm rotasyonu oyunun içine soktu ve hücumda sorumluluk aldı. Maçı çok farklı bir şekilde oynuyor bence Mert Akay. Yani saha içinde olacakları önceden tahmin edebildiğini düşünüyorum. Bir sonraki pası verdikten sonra rakip savunmanın nerede açık vereceğini, hangi oyuncunun dipte boş kalacağını biliyor. Yani en azından ben öyle hissediyorum, bilmiyorum. 🙂

İşte bu şekilde geçen ilk maçımızda Japonya’yı 67-73 mağlup ettik. Son beş dakikalık bölümde biraz bocaladık fakat sahadan istediğimiz sonucu alarak ayrıldık. İstatistik kağıdına baktığımız zaman da ribaundların bizi kurtardığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Rakibimiz toplamda 32 ribaund alırken, biz sadece 29 tane hücum ribaundu almışız. Toplam ribaund sayımız ise 61. Etkileyici!!!!

1 of 4
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler