Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Kontağı İkinci Yarıda Açtık, Açılışı da Galibiyetle Yaptık! #FIBAU18Europe

Yazar: Ömür ÖZCAN | Gençler Avrupa Şampiyonası’nın ilk günü inanılmaz keyifliydi. Turnuvanın açılış mücadelesine Milliler çıktı. Almanya’yı çok sert bir karşılaşmanın ardından mağlup ettik ve başlangıcı gayet iyi yaptık.

Maç detaylarına birazdan değineceğim fakat öncelikle diğer mücadelelere de ufak ufak göz gezdirelim. D Grubu’nda yer alan Sırbistan, şampiyonanın kağıt üzerindeki demirbaşlarından. Marko Pecarski (’00) önderliğinde çok dikkat çekiyorlar. Onun yanında da üst seviye basketbolda fark yaratması beklenen Filip Petrusev (’00) var. Kısa rotasyonunda ise KızılyıldızZoran Paunovic, Mega Bemax’ın yeni starı Luka Cerovina ve yıldızlar kategorisinden beri potansiyeline çok güvendiğim Dalibor Ilic  diğer önemli isimler. Ayrıca kadroda çok tanıdık bir isim daha var. Geçtiğimiz yılı BGL’de geçiren ve Pınar Karşıyaka formasıyla ne kadar keskin bir şütör olduğunu bizlere gösteren Uros Trifunovic’i de bu şampiyonada yakından takip etmelisiniz. Dün de Litvanya karşısında dışarıdan çok etkili oynadı ve üç üçlük ile oyunu açtı.

Ama Litvanya, maçın sonunda çok sakin kalarak favori Sırbistan’ı 92-85 geçti. Dışarıdan 11 üçlük buldular ve Rokas Jokubaitis’in imza şutuyla son noktayı koydular. Ayrıca sezon boyunca iyi işler yapan Deividas Sirvydis de 17 sayı-4 ribaund ile takımına galibiyeti getirdi. Sırbistan cephesinde ise Marko Pecarski-Filip Petrusev hattı çok iyi çalıştı ve bu ikili toplam 38 sayı-21 ribaund ile boyalı bölgeyi domine ettiler. Kısa rotasyonundan ise Zoran Paunovic ve Uros Trifunovic ikilisi sorumluluk alsa da sonuç istenen şekilde olmadı ve Sırplar açılışı mağlubiyetle yaptı.

Çapraz grubumuzda ise HırvatistanLetonya maçı çok keyifliydi. Ev sahibi Letonya, Arturs Kurucs ve Arturs Zagars önderliğinde parkeye büyük güvenle çıktı. Ama Luka Samanic’i durduramadılar. Faul problemine girse bile Luka Samanic olağanüstü işlere imza attı. 20 sayı-7 ribaund ile maçın yıldızı oldu. Gelecek sezon Olimpija forması giyecek olan Samanic’i yakından takip etmelisiniz. Letonya’da ise Arturs Zagars 10 sayı-7 asist ile mücadele etti. Hala onun bu kadar dominant olabilmesine ise alışabilmiş değilim. 🙂

İLK ÇEYREKTE UMDUĞUMUZU BULAMADIK

1 of 2
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar