Sosyal Medya:

Haberler

Kadınlar Federasyon Kupası’nda Öne Çıkan Genç Oyuncular

2020-2021 sezonu TKBL Kadınlar Federasyon Kupası’nda heyecan geride kalırken birçok genç oyuncu performanslarıyla göz doldurdu.

Emlak Konut Spor Kulübü’nün mutlu sona ulaştığı 2020-2021 sezonu TKBL Kadınlar Federasyon Kupası’nda genç oyuncular da sahne aldı.

İşte 2001 ve sonrasında doğmuş oyunculardan öne çıkan 5 performans… 

SELİN RACHEL GÜL (URLA BELEDİYESİ)

Altyapılarda sergilediği performansla büyük dikkat çeken Selin  Rachel Gül, TKBL Federasyon Kupası performansıyla da öne çıktı. 2003 doğumlu oyuncu Kartepe’deki organizasyonda 3 maçta 14.6  sayı 4.3 ribaund 1.3 asist 1.3 top çalma ortalamaları yakaladı. Genç oyuncu kendisini bu turnuvada güçlü oyunculara karşı test etme imkanı buldu.

HATİCE PELİN GÜLÇELİK (BOTAŞ GELİŞİM)

Botaş Gelişim forması giyen 2002 doğumlu Hatice Pelin Gülçelik performansıyla takımını  yarı final oynamasına önemli katkıda bulundu. Kartepe’de düzenlenen turnuvada çıktığı 5 maçta 14.2 sayı 4.6 ribaund 5.4 asist 1.8 top çalma ortalamaları yakalayan genç oyuncu bu sezon A takımda da süre alıyor.

MERVE BÜYÜKBAYRAK (İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ)

İstanbul Üniversitesi’nin genç oyunculardan oluşan kadrosunda öne çıkan isimler arasında Merve Büyükbayrak yer alıyor. 2001 doğumlu oyuncu TKBL Federasyon Kupası’nda 3 maçtada 14.3 sayı 2.6 ribaund 2 top çalma ortalamaları ile oynadı. Takımı ilk turda elense de genç oyuncu performansıyla yaklaşan sezon öncesi umut verdi.

IŞILAY EĞİN  (BOTAŞ GELİŞİM)

Otoriteler tarafından TKBL Federasyon Kupası’nın en dikkat çeken takımı olan Botaş Gelişim’de göze çarpan bir diğer isim Işılay Eğin oldu. 2001 doğumlu oyuncu sezon öncesi gerçekleşen organizasyonda 5 maçta 7.4 sayı 8.2 ribaund 3.6 asist ortalamaları yakaladı. Zaman zaman A takım kadrosunda da yer alan Işılağ Eğin ilerleyen yıllar için önemli bir potansiyel olarak öne çıkıyor.

DOĞA ADICAN (FENERBAHÇE GELİŞİM)

Fenerbahçe Öznur Kablo A Takım kadrosunda da yer alan Doğa Adıcan bu sezon Fenerbahçe Gelişim takımında da forma giyecek. 2001 doğumlu oyuncu TKBL Federasyon Kupası’nda 3 maçta 12 sayı 2.6 ribaund 0.6 asist 0.6 top çalma ortalamaları yakaladı. Her ne kadar takımı ilk turda elense de genç oyuncu yaklaşan sezon öncesi önemli bir sınavdan geçmiş oldu.

Diğer Haberler > Haberler