Sosyal Medya:

Haberler

İzmirliler EBBL Maçlarına Başladı.

Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi EBBL’de İzmir grubunun maçları bu hafta başladı. Cumartesi ve Pazar günü oynanan üç müsabakada oldukça keyifli geçerken Bornova Belediyesi, Bossan ve İzmir Üniversitesi ilk haftanın kazananları oldular.

Haftanın ilk karşılaşması Bornova Belediyesi ile Gelişim Koleji Gelişim arasında oynandı. Kadrosunu Hakan Köseoğlu, Çağlar Karabulut ve Özkan Keser gibi tecrübeli isimlerle güçlendiren Bornova Belediyesi, A takımla deplasmanda bulunan oyuncularını bu maçta kullanamayan Gelişim Koleji Gelişim karşısında 69-59 kazanarak sezona galibiyetle başladı. Hedefini ligde derece yapmak olarak belirleyen Bornova Belediyesi karşısında eksik kadrosuna rağmen iyi mücadele eden Gelişim Koleji’nin gençleri, son çeyrekte Hakan Köseoğlu‘nu durduramayınca ilk haftayı yenik kapattı. Genç oyuncularına tecrübe kazandırmak adına ligde bulunan Gelişim Koleji Gelişim, eksik kadrosu ve dar rotasyonunun kurbanı oldu. Doğa Ergazi‘nin performansı ayakta alkışlanacak cinstendi. Bornova Belediyesi’nde ise Hakan Köseoğlu’nun dışında Özkan Keser de iyi bir maç çıkardı.

Pazar gününün ilk maçında ise İzmir Üniversitesi ile 9 Eylül karşı karşıya geldi. İyi bir bütçe ile sezona giriş yapan İzmir Üniversitesi, 9 Eylül’ün genç takımı karşısında oldukça zorlandığı maçı 85-69 kazandı.Son 3 dakikaya 3 sayı geride giren 9 Eylül, maçın son bölümünde tartışmasız maçın MVP’si olan Abdurrahman Aksu‘yu durduramayınca 16 sayılık bir yenilgi ile sezona başladı. İzmir Üniversitesi’nde Mert Özmutlu sakatlığı sebebi ile oynamazken, onun yokluğundan Abdurrahman Aksu’nun başarılı performansı maçı İzmir Üniversitesi’ne getirdi. Genç takıma tecrübe kazandırmak adına EBBL’de bulunan 9 Eylül ise ilk maçta büyük dersler çıkaracaktır. Hakan Şanlı-Tanalp Şengün-Necabeddin Sivri üçlüsü 9 Eylül’ün öne çıkan isimleri oldular.

Haftanın son maçında Narlıdere’de karşılaşan Narlıdere Belediyesi ile Bossan savunma ağırlıklı bir maç oynadı. Deplasmanda olmasına rağmen maçın genelinde skor avantajını elinde bulunduran Bossan, maçtan 57-52 galip ayrıldı ve sezona galibiyetle başladı.
Önümüzdeki hafta oynanacak maçlarda, Bornova Belediyesi ile Bossan Cuma günü karşı karşıya gelecekler. Cumartesi günü ise Gelişim Koleji Gelişim-İzmir Üniversitesi ve 9 Eylül-Narlıdere Belediyesi maçları oynanacak.

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler