Haberler

İzmir’de U14 – U16 – U18 Kızlarda Grupları Netleşti

İzmir’de 2021-2022 basketbol altyapı sezonunun başlamasına kısa bir süre kala U14, U16 ve U18 yaş kategorilerinde kız ligleri grupları netleşti.

U14 KIZLAR ÜST KLASMAN GRUBU

  • Karşılaşmalar çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.
  • Sezonu son sıra tamamlayan takım 2022-2023 sezonunda alt klasmana düşecektir.

İzmir Büyükşehir Belediye GSK
İzmir Yükseliş
İzmir Ege Gelişim Spor Kulübü (A)
Buca GSK
Amiraller Spor Kulübü
İzmir Ege Gelişim Spor Kulübü (B)
Karşıyaka Albatros Spor Kulübü

U14 KIZLAR ALT KLASMAN GRUBU

  • Karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.
  • Sezon sonunda sıralamada ilk 3 sırada yer alan takımlar 2022-2023 sezonunda U14 yaş grubunda üst klasmana katılma hakkı kazanacaktır.

Balçova Belediye Termal
Ege Mega Spor Kulübü
İzmir DSİ
Bayraklı Belediyesi
Bossan Spor Kulübü
Çeşme Belediyespor
Şirinyer Doruk
İnovital Menemen Figes
İzmir Altınay Spor Kulübü
İzmir Yeni Nesil Spor Kulübü
Göztepe Basketbol
Tek Hedef Spor Kulübü
İzmir 1461 Spor Kulübü

U16 KIZLAR ÜST KLASMAN GRUBU

  • Karşılaşmalar çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.
  • Sezon sonunda sıralamada ilk 3 sırada yer alan takımlar 2022-2023 sezonunda U18 yaş grubunda üst klasmana katılma hakkı kazanacaktır.
  • Sezon sonunda sıralamada son 3 sırada yer alan takımlar 2022-2023 sezonunda alt klasmana düşecektir.

İzmir Büyükşehir Belediye GSK (A)
Özbatılılar Timur Arslan Koleji
Karşıyaka Çarşı Koleji
İzmir Ege Gelişim Spor Kulübü (A)
İzmir Ege Gelişim Spor Kulübü (B)
İzmir Yükseliş Spor Kulübü
Karşıyaka Albatros Spor Kulübü
Amiraller Spor Kulübü
Yarımada GSK

U16 KIZLAR ALT KLASMAN GRUBU

  • Karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.
  • Sezon sonunda sıralamada ilk 3 sırada yer alan takımlar 2022-2023 sezonunda U16 yaş grubunda üst klasmana katılma hakkı kazanacaktır.

Bornova Belediyesi
Bossan Spor Kulübü
Bayraklı Belediyesi
Torbalı Metropolis GSK
İzmir Altınay Spor Kulübü
Bandırma İzmir Spor Kulübü
İzmir Agora Spor Kulübü
Şirinyer Doruk
İzmir Gençlikspor Kulübü
Tek Hedef Spor Kulübü
Menemen Belediyesi GSK
İnovital Menemen Figes
Ege Zirve Spor Kulübü
Buca GSK
İzmir Büyükşehir Belediye GSK (B)
İzmir Yeni Nesil Spor Kulübü
Bergama Belediye Spor Kulübü
Menderes Belediye Kültür Sanat

U18 KIZLAR ÜST KLASMAN GRUBU

  • Karşılaşmalar çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.

Yarımada GSK
İzmir Büyükşehir Belediye GSK
Özbatılılar Timur Arslan Koleji
Karşıyaka Çarşı Koleji
İzmir Ege Gelişim Spor Kulübü (A)
İzmir Ege Gelişim Spor Kulübü (B)
Amiraller Spor Kulübü
Göztepe Basketbol
İzmir Yükseliş Spor Kulübü
Karşıyaka Albatros Spor Kulübü
İzmir Efe Spor Kulübü