Sosyal Medya:

ANASAYFA

İzmir’de Final Gruplarında Heyecan Artıyor

İzmir’de devam eden final gruplarında gün geçtikçe heyecan artıyor. Küçük erkek, yıldız erkek ve genç erkeklerde tempo yükselirken, zaman zaman da beklenmedik sonuçlar alınabiliyor.

Genç erkeklerde Pınar Karşıyaka oynadığı üç maçı da kazanarak yoluna devam ediyor. TB2L’de de mücadele eden yeşil kırmızılı ekip, haftada oynadığı iki zorlu maç ile yıpransa da İzmir’de kayıpsız devam ediyor. Karşıyaka gibi kayıpsız devam eden 9 Eylül de EBBL maçları ile beraber ritme girdi. Onlarda tıpkı Karşıyaka gibi haftada iki maç oynuyor ve bu tempoya da alışık bir ekip. Çarşamba günü iki namağlup ekipten biri bu ünvanını kaybedecek. Bornova Belediyesi oynadığı üç maçtan iki galibiyet çıkardı. Farklı kaybettikleri 9 Eylül mücadelesi ve uzatmada kazandıkları Nergiz maçında beklenen görüntüden uzak olan ekip, İBB galibiyeti ile kendini buldu. 1 galibiyetli İBB ise Gelişim Koleji galibiyeti sonrası avantajını perçinleyecek Bornova maçını kaybetti. Gelişim Koleji ve Nergiz henüz final grubunda galibiyet alamayan iki ekip konumunda.

ksk tb2l

Yıldız erkeklerde Genç Karşıyakalılar üç maçını da kazanan tek takım. Son maçta İBB karşısında uzatmada kazanabilen yeşil kırmızılı ekip, ligde ilk yenilgisini almaya çok yaklaşmışken son dakika içinde skoru lehine çevirebildi. Ligin en çok aşama kaydeden ekibi ise BETA. P.Karşıyaka’nın (B) takımı olan BETA, 9 Eylül ve Gediz Üniversitesi’ni üst üste mağlup ederek iki galibiyetle ikinci sırada kapattı üçüncü haftayı. 9 Eylül de 3 maçta 2 galibiyet alan bir diğer takım. Bu sezonu kendisine hedef sezon seçen Gediz Üniversitesi ise ilk üç haftada 9 Eylül ve BETA’ya kaybedip, sadece İBB karşısında kazanabildi. Gelişim Koleji‘nin tek galibiyetle yola devam ettiği final grubunda İBB ise henüz galibiyet elde edemedi.

beta

Küçük erkeklerde iki haftalık periyot geride kaldı. Oynadığı iki maçı da kazanan iki takım var. Gediz Basket, Mavişehir ve Gelişim Koleji karşısında rahat galibiyetler elde ederek zirveye yerleşti. Ege Asist ise Gelişim Koleji’ni son topta mağlup ettikten sonra dün de Pınar Karşıyaka’yı yenerek ikide iki yaptı ve zirveyi paylaşan takım oldu. Pınar Karşıyaka ve Mavişehir 1’er galibiyet ile ilk iki haftayı geçerken, Gelişim Koleji ve SİBA henüz galibiyet alamayan iki takım.

gediz basket

Diğer Haberler > ANASAYFA