Sosyal Medya:

Haberler

İzmir’de Fikstür Zorlaşıyor

İzmir’de yeni gelen fikstürler de çok kritik ve seyir zevki yüksek maçlar oynanacak. Küçük Yıldız ve Genç erkek kategorilerindeki önem seviyesi yüksek karşılaşmalara şöyle bir göz atalım.
Genç erkekler kategorisinde yeni fikstürün en kritik maçı Nergiz ile Gediz Üniversitesi arasında oynanacak. Oynadığı 4 karşılaşmanın 2 sini kazanan Nergiz, henüz maç kazanamayan ama ilk 6 hedefini hala sürdüren Gediz Üniversitesi ile oynayacak. Olası bir Nergiz galibiyeti, hem kendilerini ilk 6 için avantajlı bir konuma getirecek, hem de Gediz Üniversitesi’nin şansını neredeyse tamamen bitirecek. Nergiz-Gediz Üni karşılaşması 25 Kasım Çarşamba saat 18.30’da Halkapınar Spor Salonu’nda.
Yıldız erkekler liginde ise yeni fikstürün en önemli maçlarından biri İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Gediz Basket arasında oynanacak. Oynadıkları 4 maçtan 2 galibiyet alan iki takım içinde çok kritik bir mücadele olacak. Kazanan takım final grubu yolunda önemli bir avantaj yakalayacak. İzmir BŞB-Gediz Basket karşılaşması 23 Kasım Pazartesi saat 20.00’de Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu’nda.
Yıldızlar liginin bir diğer önemli mücadelesi ise Gelişim Koleji ile BETA arasında oynanacak. Henüz yenilgi almayan Gelişim Koleji, 1 kez kaybeden Beta ile oynayacak. İki takımında final grubuna kalması kuvvetle muhtemel fakat prestij açısından oldukça değerli bir karşılaşma. Gelişim Koleji-Beta maçını 30 Kasım Pazartesi günü 18.30’da Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu’nda izleyebilirsiniz. Aynı gün Halkapınar’da oynanacak olan İzmir Büyükşehir Belediyesi-Gediz Üniversitesi maçı da oldukça heyecanlı geçecektir. İBB, önce Gediz Basket sonra da Gediz Üniversitesi karşısında iki zorlu sınava çıkacak. Kendilerini test etme adına onlar adına önemli bir şans. Gediz Üniversitesi ise İBB karşısında namağlup ünvanını korumaya çalışacak. 30 Kasım saat 20.00’de Halkapınar Spor Salonu’nda bu keyifli müsabakayı izleyebilirsiniz.
Küçük erkeklerde yeni fikstürde heyecanlı maç sayısı daha fazla. 27 Kasım Cuma günü Serdar Yereli’de Oluşum (1-3) – Genç Karşıyakalılar (3-2) maçı var. Oluşum kazanırsa ilk 6 iddiasını sürdürecek. Genç Karşıyakalılar kazanırsa hem Oluşum’un ümitlerini bitirecek hemde final grubunun kapısını aralayacak. Bu maçın hemen arkasından ise SİBA (2-2) – Bornova BLD (1-4) maçı oynanacak. Bornova Belediyesi’nin kazanmaktan başka çaresi yok. Siba ise olası bir galibiyette ilk 6 iddiasını kuvvetli bir şekilde sürdürmeye devam edecek. Aynı gün Halkapınar’da ise Ege Asist (3-2) – Şirinyer Doruk (1-4) maçı var. Ege Asist’in favori olduğu maçta Şirinyer Doruk iddiasını sürdürmek için kazanmak zorunda.
28 Kasım’ın tek maçında Mavişehir Koleji (4-0) ile Gelişim Koleji (4-1) karşılaşacak. İki ekipde ilk 6 içinde yer alacak. Final grubu öncesi seyir zevki yüksek bir maç bizi bekliyor. Mavişehir Koleji-Gelişim Koleji karşılaşması 28 Kasım Cumartesi saat 13.00’da Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu’nda. 2 Aralık günü ise ilk iki için en kuvvetli adaylar olan Pınar Karşıyaka ile Gediz Basket karşı karşıya gelecek. İki takımda bu maça namağlup çıkacak ve final grubu öncesi birbirlerini test etme imkanları olacak. Pınar Karşıyaka – Gediz Basket maçı 2 Aralık Çarşamba günü saat 18.30’da Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu’nda karşılaşacak

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler