Sosyal Medya:

Haberler

İzmir Final Gruplarında İlk Yarılar Sona Erdi

İzmir’de devam etmekte olan Küçük, Yıldız ve Genç erkekler final gruplarının ilk yarıları sona erdi. Üç kategori içinde henüz maç kaybetmeyen tek takım Pınar Karşıyaka genç takımı. Galibiyet alamayan tek takım ise küçük erkeklerde SİBA oldu.

Küçük erkekler final grubunda oynanan 5 maç sonunda Pınar Karşıyaka ve Gediz Basket 4’er galibiyet ile zirveyi paylaşıyorlar. Ege Asist karşısında sürpriz bir yenilgi alan Pınar Karşıyaka, şampiyonluk yolundaki birincil rakibi Gediz Basket’i mağlup ederek ikili averaj ile zirveye yerleşti. Gediz Basket ise Karşıyaka maçı haricindeki karşılaşmalarda rahat galibiyetler elde etti. Bu iki takımın takipçileri ise 3’er galibiyet ile Mavişehir Koleji ve Ege Asist. Final grubuna iyi başlayamayan Mavişehir Koleji, üst üste galibiyetler ile yeniden iddialı konuma geldi. Ege Asist ise Karşıyaka galibiyeti sonrası hedef maç olan Mavişehir Koleji’ne kaybederek avantajını yitirdi. Grupta tek galibiyeti bulunan Gelişim Koleji şansını oldukça azaltırken, SİBA henüz galibiyetle tanışamadı. 5 maçlık periyodun sonunda rakip potalara en çok sayıyı bırakan takım Mavişehir Koleji olurken, potasında en az sayı gören takım ise Gediz Basket oldu.

Yıldız erkekler final grubu, üç kategori içerisinde çekişmenin en yoğun olduğu yer konumunda. 9 Eylül Akademi, oynadığı 5 maçta 4 galibiyet elde ederek zirveye yerleşti. Tek yenilgisini BETA’dan alan 9 Eylül, son maçında Genç Karşıyakalılar’ı mağlup ederek zirvede tek başına kaldı. İkinci sırayı Karşıyaka’nın iki ekibi Genç Karşıyakalılar ile BETA, 3’er galibiyetle paylaşıyorlar. Bu iki takımdan Beta, Genç KSK ve İBB’ye kaybederken, Genç Karşıyakalılar ise Gediz Üniversitesi ve 9 Eylül’e kaybetti. 2 galibiyeti bulunan iki takım Gelişim Koleji ve Gediz Üniversitesi şuan şampiyona potasının dışındalar ama herkesin herkesi yenebildiği bu grupta hiç kimse yerini garanti göremiyor. İlk 4 maçını kaybeden İBB ise, son maçında BETA’yı mağlup ederek hayata döndü ve şansını sürdürdü. Genç Karşıyakalılar, 6 takım içinde en skorer takım konumunda. 9 Eylül ise savunma sahasındaki en etkili takım görüntüsü verdi.

Genç erkeklerde Pınar Karşıyaka, tüm sezon genelinde namağlup tek takım konumunda. TB2L ile beraber yoğun bir sezon geçiren Pınar Karşıyaka, henüz İzmir’de gençler liginde yenilgi yüzü görmedi. 4 galibiyetli 9 Eylül Basketbol, sadece yeşil kırmızılılara kaybederek yoluna devam ediyor. 2’şer galibiyetli Gelişim Koleji ve Bornova Belediyesi üçüncü sırayı paylaşıyorlar. Nergiz ve İBB ise 1’er galibiyet ile son iki sırada bulunuyorlar. 9 Eylül Basketbol, grubun en çok skor üreten takımı olarak göze çarparken, Pınar Karşıyaka potasını en iyi koruyan takım oldu.

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler