Sosyal Medya:

Haberler

İtalya, U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası’nı 5. Tamamladı

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ev sahipliğinde düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Belçika ile İtalya karşı karşıya geldi.

30 Ağustos 2019 Cuma günü oynanan beşincilik müsabakasında sahadan 62-54 galip ayrılan İtalya, turnuvayı 5. tamamladı ve U17 Dünya Kupası’na katılma hakkı elde etti.

Müsabakada ilk periyotta takımların sayı bulmakta zorlandığı görülürken İtalyanlar, çeyreğin sonlarına doğru bulduğu sayılarla ilk bölümü 13-9 önde geçti. İkinci periyota geçildiğinde ise Belçika oyuna savunmada peş peşe hatalarla dönerken İtalya, bu bölümde kısa sürede farkı çift hanelere çıkardı ve devreye 16 sayılık farkla 37-21 avantajlı girdi.

İTALYA KONTROLÜ KAYBETMEDİ

İkinci yarı başladığında ise takımlar; sahaya yoğun bir baskı ile dönerken İtalyanlar, kontrollü oyunuyla aradaki farkın kapanmasına müsaade göstermedi ve son bölüme 47-32 ile önde giren taraf oldu.  Son bölümde Belçika’nın skorda farkı tek hanelere indirmesine karşın İtalya, sahadan 62-54 galip ayrılarak turnuvayı 5. tamamlayan taraf oldu.

İtalya’da Laura Toffali 13 sayı 1 ribaund 1 top çalma, Carlotta Zanardi 12 sayı 7 ribaund 3 top çalma ve Matilde Villa 10 sayı 3 ribaund 3 asist ile oynadı.

Belçika’da ise Julia Franquin 20 sayı 9 ribaund 2 asist ve Emma Vindevogel 11 sayı 1 ribaund 3 asist ile mağlubiyete engel olamadılar.

İstatistikler

 

 

 

Diğer Haberler > Haberler