Sosyal Medya:

Haberler

Harun Erdenay: Altyapılarda önemli oyuncular var

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Lig TV 3’te yayınlanan 3.05 programına konuk oldu.
Şükran Albayrak’ın sunuculuğunu, Murat Murathanoğlu ile Murat Didin’in de yorumculuğunu yaptığı programda TBF Başkanı Erdenay’ın açıklamalarının bir bölümü şöyle;

“3-4 oyuncu var altyapılardan yetişen… Kenan Sipahi 6 ay sol eliyle bardak bile tutamıyordu. Onun biraz güvene ihtiyacı var. Furkan, Cedi ve Emircan… Emircan 2.17’lik müthiş bir oyuncu.. Egemen Güven de müthiş bir oyuncu. Buraya Metecan, Berk ve Tolga’yı da koyabiliriz. Altyapılarda önemli oyuncular var…”

“Aslında takımlar programlarını yapsın diye onlara ‘6 yabancıyla devam ediyoruz’ diye mektup yolladık. Haziran’da karar vermek geç olurdu… 6 yabancı olacak yine… Kafamda ‘4 + 1’ kuralı var. ‘1 Türk oyuncu sahada yer alsın mı almasın mı’ diye beyin fırtınası yaratmak lazım… Kulüplerin hepsi 6 yabancı istiyor… Yine 6 yabancı olacak ama önümüzdeki günlerde de lig kurulu olacak. Onlarla bu durumu paylaşacağım. Avrupa Şampiyonası oynayacağız. Takımın Türk oyunculara ihtiyaç olacak. Kendi evimizde oynayacağız. 2001 ve 2010’da gümüş madalya almıştık. Takımlarda bu durumu desteklerse 4 + 1 olacak. Fenerbahçe, Anadolu Efes, Banvit ve Pınar Karşıyaka gibi 7-8 takım bu durumu kullanıyor… Kendi kadrolarında da var. Uşak’ı İstanbul BB’yi izliyorum… 1 zorunluluk getirsek, belki genç oyuncuyu almaya çalışırlar… Belki Uşak gider bir genç oyuncuya yer verir gibi bir fikrimiz vardı. Buna bir birlik olarak karar vermek gerekiyor.”

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Diğer Haberler > Haberler