Sosyal Medya:

Haberler

Hakeme şişe atan Şenol Yerlikaya’ya 2 yıl ceza

Ordu’da oynanan Ordu Egas Açı Lisesi ile Ünye Basketbol maçında hakem Barış Kaplan’a su şişesi fırlatan antrenör Şenol Yerlikaya’nın cezası belli oldu.

20 Şubat 2016 tarihinde Ünye ilçe salonunda Ordu Egas Açı Lisesi ile Ünye Basketbol takımları arasında oynanan  final müsabakasında üst üste 2 teknik faul alan Ünye Basketbol Antrenörü Şenol Yerlikaya karar çok kızmış ve hakemle tartışmaya başlamıştı.

Daha sonra yedek kulübesinde bulunan su kolisini hakeme atan Yerlikaya, bir süre sonra da elinde kalan içi su dolu pet şişeyi hakemin suratına fırlatmıştı. Türkiye Basketbol Federasyonu 23 Mart 2016 tarihinde yaptığı toplantıda konuyla ilgili olarak aldığı kararını açıkladı.

İşte TBF Disiplin Kurulu’nun aldığı karar;

Ünye Basketbol takımı antrenörü Şenol Yerlikaya’nın eylemine uyan Disiplin Yönergesi’nin 37.1 maddesi gereğince, kendisinin (İl Tertip Komitesi tarafından alınan 25.02.2016 tarihli tedbir kararından başlamak üzere) 12 (ONİKİ) AY MÜSABAKALARDAN MEN CEZASI ile tecziyesine, ancak suçu oluşturan eylem hakeme karşı yapıldığından, cezanın Disiplin Yönergesi’nin 37.2 maddesi çerçevesinde arttırılarak, neticeten 24 (YİRMİDÖRT) AY MÜSABAKALARDAN MEN CEZASI ile tecziyesine, iş bu kararın ilgiliye tebliğine oy birliği ile karar verildi.

Kaynak: tbf.org.tr

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler