Sosyal Medya:

Haberler

Hakeme şişe atan Şenol Yerlikaya’nın lisansı iptal oluyor

Ordu’da oynanan Ordu Egas Açı Lisesi ile Ünye Basketbol maçında antrenör Şenol Yerlikaya, hakem Barış Kaplan’a su şişesi fırlattı.

Ordu’da, yıldız kızlar basketbol maçında antrenör, kızdığı hakemin suratına içi su dolu pet şişe fırlattı.

Ünye ilçe salonunda Ordu Egas Açı Lisesi ile Ünye Basketbol takımları arasında oynanan  final müsabakasında başhakem Barış Kaplan, Ünye Basketbol Antrenörü Şenol Yerlikaya’ya üst üste 2 teknik faul verdi. Bu karara kızan antrenör Yerlikaya, bir süre hakemle tartıştı.

Daha sonra masa hakemlerinin kullandığı koniyi eline alan Yerlikaya, bunu kırarak yere attı. Ardından yedek kulübesinde bulunan su kolisini hakeme atan Yerlikaya, bir süre sonra da elinde kalan içi su dolu pet şişeyi hakemin suratına fırlattı.

Yerlikaya’nın fırlattığı pet şişenin suratına isabet etmesiyle sendeleyen hakem, diğer antrenörlerin yardımıyla ayakta kalabildi. Olayın ardından hakem Barış Kaplan tedavi olmak üzere soyunma odasına götürülürken, maça başka bir hakemle devam edildi. Öte yandan, yaşananlar, salondaki bir kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.,

Konuyla ilgili olarak basketball.com.tr’ye konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, “Ünye Basketbol takımının antrenörü Yerlikaya, 2014’te milli takımlarda birkaç turnuvada asistan antrenör olarak görev almış ve daha sonra kendisine herhangi bir görevlendirme yapılmamıştır. Şenol Yerlikaya’nın, halen milli takım antrenörlüğüne devam ediyormuş gibi haberlerin yapılması, son derece anlamsızdır. Ünye Basketbol-Ordu Egas Açı Lisesi yıldız kızlar mücadelesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir karşılaşma olsa da antrenör Şenol Yerlikaya’nın disiplin kuruluna sevk edilmesi ve antrenörlük lisansının iptali için girişimlere başlanmıştır.”  ifadelerini kullandı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler