Connect with us

Hakan Demirel | Bireysel Antrenmanlar Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken 3 Temel Şey!

ÖZEL İÇERİK – A Milli Erkek Basketbol Takımı ve Sigortam.net Basketbol Yardımcı Antrenörü Hakan Demirel, bireysel antrenmanlar sırasında dikkat edilmesi gereken temel şeyleri açıkladı.

İşte bireysel antrenmanlar sırasında dikkat edilmesi gereken 3 temel şey;

İSTİKRARLI ÇALIŞMA

En önemli olan şey; oyuncunun antrenöre güveni, antrenörün oyuncuyu ikna edebilmesi ve bunun üzerine planlamayla birlikte istikrarlı çalışma.

BASİTİ MÜKEMMELLEŞTİRMEK!

Şu anda herkes zoru seçiyor. Stephen Curry gibi şut atmak istiyor, Kyrie Irving gibi oyuncu geçmek istiyor, Kobe Bryant gibi oynamak istiyor. Bir kere oyuncuyu ikna etmek gerekiyor. Basiti en iyi şekilde yapmadan, oyunu basitleştirmeden zoru sahada uygulamak hiç kolay değil. Hiçbir koç buna izin vermez, veremez zaten. Önce basiti mükemmelleştirmek lazım oyuncularda.

OYUNCUYA UYGUN ÇALIŞMA

Ve bunu yapmak için her şeyi, her fundamentalı oyuncuya yükleyip, örnek veriyorum Playstation oyununda oyuncu yaratır gibi her yeteneğini 100 yapmak mümkün değil. O yüzden de oyuncuya uygun bir şekilde, onun sahadaki oyununu direkt etkileyecek doğru fundamentalı, doğru yetenekleri seçip onları geliştirmek en önemli noktalar.

Daha Fazla Haber