Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Grup İkinciliğinin Ardından Ufuktaki Yol Zor! #FIBAU20Europe

U20 Avrupa Şampiyonası’nda ilk tur gruplarını geride bırakıyoruz. Bugün ülkeler dinlenecek. Yarın da ikinci tur maçları ile birlikte çeyrek finalistler belli olacak.

U20 Milliler ise A Grubu’ndan ikinci olarak bir üst tura çıktı ve zor bir yola girdi. Birazdan bu konuya değineceğiz. Fakat öncelikle organizasyon diyelim. Şampiyona, Almanya’nın Chemnitz kentinde düzenleniyor. Chemnitz, Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı ufak bir şehir. Turnuvanın düzenlendiği salonlar da harika gözüküyor. Zaten bu tarz şampiyonaların büyük salonlarda oynanmasına her zaman karşı olmuşumdur. Bu nedenden ötürü de turnuvayı dışarıdan takip eden bir seyirci olarak organizasyon çok hoşuma gitti. Umarım bu ufak şehirden şampiyona sonunda istediğimizi alarak ayrılırız.

Yukarıda da bahsettiğim gibi turnuvada grup aşaması tamamlandı. Oynadığımız üç karşılaşmaya da ufak ufak değinelim ve daha sonrasında da düzenlerimizden biraz bahsedelim. Yazının final bölümünde de Ukrayna eşleşmesini biraz konuşuruz.

Turnuvanın açılış gününde rakip Büyük Britanya’ydı. Maça içeriden etkili başladığımızı söyleyelim. Büyük Britanya cephesinde de Ragıp Berke Atar’ı tutabilecek hiçbir oyuncu yoktu. Berke de henüz ilk çeyrekte çift hanelere ulaşarak boyalı bölgeyi çok iyi işledi ve ilk on dakikayı 14-21 önde tamamladık. İkinci çeyrekte oyunu biraz açmamız gerekiyordu. Bu noktada da devreye Muhaymin Mustafa (’99) girdi. Dışarıdan yüzdeli oynayan Muhaymin, farkı daha da açmamızı sağladı ve soyunma odasına 18 sayı farkla önde gittik.

Üçüncü çeyrekte de oyunun tek hakimi bizdik. Koç Serkan Erdoğan rotasyonun tamamından faydalanarak tüm oyuncuları işin içine dahil etti. 11 oyuncumuzdan da sayı katkısı aldığımız açılış maçının final periyodunda biraz olsun bocaladık. Ama yine de sahadan 76-62 galip ayrıldık ve turnuvaya galibiyetle başladık. Grup liderliği açısından bu sonuç oldukça önemliydi. Bu tarz şampiyonalarda açılışı galibiyet ile yapmak çok değerlidir. Biz de bunu başardık.

ARNAS VELICKA’YA ENGEL OLAMADIK

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar