Sosyal Medya:

Genç Antrenör Özgür Doğan’ın Sırbistan Deneyimi

Sırbistan 1. Lig ekiplerinden OKK Konstantin ile çalışmalar gerçekleştiren Özgür Doğan yaşadığı deneyimlerle ilgili olarak görüşlerini aktardı.

15 Kasım 2016 tarihi itibariyle Sırbistan 1.Lig ekiplerinden Okk Konstantin ile özel bir program çerçevesinde çalışmaya başlayan Özgür DOĞAN 1 Şubat 2017 itibariyle bu çalışmasını tamamladı.

Özgür DOĞAN bu çalışmanın amacını şöyle açıkladı “Sırp basketbol ekolünü, felsefesini kavramak ve bunu Türk basketboluna uyarlamak, kendi çalıştığım ekiplerde, genç oyunculara bu yönde katkı vermek amacıyla yaptığım bu çalışmanın ve sürecin son derece verimli geçtiği kanısındayım.” dedi.

Süreçle ilgili kazanımları hakkında şu yorumda bulundu;

“Türk basketbolu her geçen gün gelişmekte ancak bir ekolden ve yaklaşımdan uzak olarak. Ben mevcut yeteneğimizin olduğu kanısındayım ancak biz Antrenörler olarak bir felsefe ışığında devam edersek eğer bu yetenekleri A takımlara, Milli takımlara taşıyabiliriz. 3 aylık bu süreçte, A takım ile her antrenmanda çalışma fırsatı buldum. Altyapı antrenmanlarına katıldım, maçlarını izledim. Gözlemlediğim önemli etkenlerden birkaçı sporcuların seçimi, sporcuların yaklaşımı ve koç’a ve basketbola olan inanışlarıdır. Bizim öncelikle sporcuların bu yaklaşımı kazanmalarını sağlamamız gerektiğine inanmaktayım.”

Özgür Doğan kimdir?

Ankara’da yaşamakta olan ve eğitim hayatını burada sürdürmekte olan Özgür DOĞAN, Karabük Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinden 2015 yılında mezun olmuştur. Eğitim hayatına Gazi Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Enstitüsü Antrenman ve Hareket Bilimleri Yüksek Lisans programında devam etmektedir. Eğitim hayatı süresince çeşitli kulüplerde çalışmış olan Antrenör, 2014-2015 sezonunda Safranbolu Belediye Spor Kulübünde Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi takımının Baş Antrenörlüğünü yapmıştır.

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler >