Connect with us

Gelişim Koleji’nin Yeni Başantrenörü Efe Can Önal

Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele eden Gelişim Koleji, Antrenör Cem Akdağ ile vedalaştıktan sonra takımın başına Efe Can Önal’ı getirdi. ODTÜ Felsefe Bölümü mezunu olan 1992 doğumlu Önal, Yücetepe, ODTÜ, Ormanspor, Tofaş ve Çankaya Üniversitesi’nde görev yaptı. Ormanspor, ve Çankaya Ünv. ile U18 şampiyonluğu yaşayan genç teknik adam, BGL’de Tofaş’ın asistan coachluğunu yaptı.

 

Kulüpten gelen açıklamanın devamı şöyle;

“Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, oldukça iyi geçen sezonun ardından BGL ve altyapıda yeniden bir oluşum içine girdiklerini belirterek “Misyonumuza uygun şekilde oyuncu yetiştirmeye devam edeceğiz. Efe Can Önal genç, çalışkan, donanımlı ve potansiyelli bir antrenör. Altyapı organizasyonuna dinamizm getireceğine inanıyorum” dedi.

“Biz altyapı kulübüyüz, işimiz yetiştirmek” vurgusu yapan Yazlar “Zor olanla uğraşıyoruz, her zaman anlatmaya çalışıyorum; büyük bütçeli kulüplerin haricinde bizim gibi altyapı kulüpleri Türk basketbolu için çok kıymetli. Çünkü sabır, zaman ve çok emek isteyen bir işle uğraşıyoruz. Bizlerin motivasyonu hep yüksek olmalı. Büyük kulüplerden hep saygı görüyoruz ve bundan büyük gurur duyuyoruz. Geçen sezonu iyi geçiren oyuncularımıza transfer teklifleri geldi, Arda Duraklar NCAA’ye gitti, Özgür Cengiz Tofaş’la kontrat imzaladı. İki oyuncumuz daha çok yakında önemli transferler yapacak gözüküyor. Bu sene büyük çıkış yapacağına inandığım 3-4 oyuncumuz daha var ve eğitimleri sabırla devam ediyor” diye konuştu.”

Daha Fazla Haber