Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Gelişim Koleji, Basketbol Gençler Ligi’nde

Basketbol Gençler Ligi (BGL) ön eleme B Grubu müsabakasında Gelişim Koleji ile Konya ekibi Konya Spor karşı karşıya geldi.

28 Ağustos Çarşamba günü Caferağa Spor Salonu’nda oynanan maçı Gelişim Koleji 86-66’lık skor ile kazanarak grubunu lider tamamladı. Böylelikle Gelişim Koleji bir kez daha Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele etme hakkı elde etti.

Mücadeleye hızlı başlayan Gelişim Koleji, ilk 2 dakikada 9-0’lık seri yakaladı. Hücum yönünde etkili bir grafik çizerken ilk periyodun bitimine 5 dakika kala İzmir ekibi skoru 21-7’ye getirdi. Konya Spor toparlanmaya çalışsa da hücumlardan boş dönünce ilk periyot 29-13’lük Gelişim Koleji üstünlüğüyle tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda da hem savunma hem de hücumda rakibine karşı üstünlük kuran Gelişim Koleji ilk dört dakika sonunda 40-20’lik skor ile farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Hücumda etkisiz performansını devam ettiren Konya Spor, kalan bölümde geri dönmek için yeterli çabayı gösteremedi ve ilk yarı 54-30’luk İzmir ekibinin üstünlüğüyle tamamlandı.

GELİŞİM KOLEJİ YAKALADIĞI FARKI KORUDU

Maçın ikinci yarısında Gelişim Koleji, bulmuş olduğu farkı daha da arttırarak ilk 5 dakikanın sonunda 63-32’lik skor ile 31 sayılık fark yarattı. Kalan kısımda Konya Spor savunma yönündeki sıkıntısını gideremedi ve son periyoda 73-46’lık skorla geride girdi.

Maçın son periyodunda ilk 4 dakikalık kısımda sadece Konya Spor’un 2 sayısı vardı. Hücum olarak iki ekibinde diğer üç periyoda göre biraz daha verimsiz geçirdiği bu dakikalarda Konya Spor, hücum performansını savunmada yansıtamadı ve maçı 86-66’lık skor ile Gelişim Koleji kazandı.

Gelişim Koleji’nde Baran Eren Aycan 16 sayı ve 5 ribaund, Yiğit Özer Acımış 9 sayı ve 6 asist, kenardan gelen Arda Kıvırcık 10 sayı ve 3 asistlik performansıyla galibiyetin önemli parçaları oldular.

Konya Spor’da ise Ahmet Kaan Aktuna 11 sayı 3 ribaund, Berkay Bakırhan 8 sayı ve 4 asist, kenardan gelen kaptan Ali Emir Arslan 14 sayı attı ama galibiyet için yeterli olmadı.

İSTATİSTİKLER

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi