Sosyal Medya:

Haberler

Funda Tahmaz, Amerika’da eğitim alacak

[AdSense-B]

Beşiktaş yıldız takım antrenörü Funda Tahmaz, Amerika Kadınlar Kolej ligi Delaware Üniversitesi’nde asistan koçluk yaparak bir ilke imza atacak.

Erkek baş antrenörlerin ağırlıkta olduğu Türkiye Kadınlar Basketbol liginde Türk kadın antrenörler kariyer hamlesi içinde; bunlar içinde öne çıkanlardan bir tanesi, Beşiktaş yıldız takım antrenörü Funda Tahmaz, Amerika Kadınlar Kolej ligi Delaware Üniversitesi’nde asistan koçluk yaparak bir ilke imza atacak.

Galatasaray ve Beşiktaş gibi kulüplerde yıllarca forma giymiş olan eski milli basketbolcu Funda Tahmaz, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından gönderildiği FIBA Avrupa’nın FECC antrenör eğitimi programında 3 sene eğitim aldıktan sonra gösterdiği başarı üzerine FIBA tarafından Amerika’da devam programına katılmak üzere seçildi.

FIBA tarafından 66 ülkenin koçları arasından seçilerek programa katılmaya hak kazanan 6 koçtan biri olan Tahmaz’ın eğitim programı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi desteği ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi IOC üzerinden gerçekleştirilecek.

“Amerika da göreceğim eğitimin antrenörlük kariyerimde özel ve önemli bir yeri olacağına eminim”

Aktif olarak Beşiktaş yıldız kız basketbol takımını çalıştıran ve altyapı milli takımlarımızda da görev almakta olan Funda Tahmaz, 9 Ekim’de gideceği Amerika macerası için son derece heyecanlı olduğunu belirterek “Oyunculuğu bıraktığım günden beri, hatta daha öncesinden basketbolda üst seviyede baş antrenör olma hedefim vardı. Oyunculuktan geliyor olmamın oyuncuların duygularını anlamada ve onlarla iletişim kurmamda avantaj sağladığına inanıyorum. Katıldığım 3 yıllık eğitim programı bana çok şey kattı. Şimdi de Amerika’ya gitmek ve dünya basketbolunun bu lider ülkesinde antrenörlüğün nasıl yapıldığını yaşayarak deneyimleyecek olmak benim için büyük bir şans. Bana güvenenlere çok teşekkür ediyorum, inşallah bu programı da başarıyla tamamlayıp ilerleyen dönemlerde hedeflerime ulaşmayı ve Türk Basketboluna katkı yapmayı planlıyorum” dedi.

Kaynak: tbf.org.tr

[AdSense-C]

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler