Connect with us

FIBA U18 Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Çeyrek Finalistler Belli Oldu

Avrupa’nın en prestijli altyapı basketbol organizasyonlarından FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası heyecanı ülkemizin ev sahipliğinde İzmir’de yaşanıyor. Şampiyonada son 16 turu maçlarının tamamlanmasının ardından çeyrek final heyecanı yaşanacak. Çeyrek finalde Ay-yıldızlılarımızın yanı sıra, Fransa, Slovenya, Litvanya, İsrail, Sırbistan, İspanya ve İtalya mücadele edecek.

30 Temmuz – 7 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası karşılaşmaları Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu ve Bornova Atatürk Spor Kompleksi’nde oynanıyor.

Organizasyonda tüm karşılaşmalar FIBA’nın YouTube adresinden naklen yayınlanırken, 18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımızın müsabakaları ise TRT Spor Yıldız ekranlarından basketbolseverlerle buluşuyor.

FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası programı ve alınan sonuçlar şu şekilde:

FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası
30 Temmuz Cumartesi
Saat Salon Müsabaka Skor
13.45 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Fransa – Büyük Britanya 97-45
13.45 Bornova Atatürk Spor Salonu Sırbistan – Slovenya 70-52
16.00 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. İsrail – Kuzey Makedonya 79-70
16.00 Bornova Atatürk Spor Salonu Çekya – Yunanistan 56-67
18.15 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. İspanya – Almanya 89-44
18.15 Bornova Atatürk Spor Salonu Litvanya – Karadağ 75-56
20.30 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Polonya – TÜRKİYE 43-94
20.30 Bornova Atatürk Spor Salonu Hırvatistan – İtalya 73-64
31 Temmuz Pazar
13.45 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Slovenya – Çekya 68-58
13.45 Bornova Atatürk Spor Salonu Kuzey Makedonya – Fransa 47-104
16.00 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. İtalya – Litvanya 61-79
16.00 Bornova Atatürk Spor Salonu Büyük Britanya – İsrail 61-89
18.15 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Karadağ – Hırvatistan 56-67
18.15 Bornova Atatürk Spor Salonu Almanya – Polonya 56-63
20.30 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. TÜRKİYE – İspanya 56-64
20.30 Bornova Atatürk Spor Salonu Yunanistan – Sırbistan 63-77
1 Ağustos Pazartesi
13.45 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. İtalya – Karadağ 76-41
13.45 Bornova Atatürk Spor Salonu Kuzey Makedonya – Büyük Britanya 69-71
16.00 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Yunanistan – Slovenya 61-73
16.00 Bornova Atatürk Spor Salonu Litvanya – Hırvatistan 83-54
18.15 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Sırbistan – Çekya 82-65
18.15 Bornova Atatürk Spor Salonu Fransa – İsrail 82-66
20.30 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. TÜRKİYE – Almanya 68-64
20.30 Bornova Atatürk Spor Salonu İspanya – Polonya 70-49
3 Ağustos Çarşamba
13.45 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Sırbistan – Karadağ 80-56
13.45 Bornova Atatürk Spor Salonu Fransa – Almanya 74-51
16.00 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. İsrail – Polonya 65-58
16.00 Bornova Atatürk Spor Salonu Slovenya – Hırvatistan 85-83
18.15 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. Litvanya – Çekya 88-57
18.15 Bornova Atatürk Spor Salonu İtalya – Yunanistan 64-55
20.30 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S. TÜRKİYE – Büyük Britanya 82-38
20.30 Bornova Atatürk Spor Salonu İspanya – Kuzey Makedonya 73-45
4 Ağustos Perşembe
13.45 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
Fransa – Slovenya
13.45 Bornova Atatürk Spor Salonu
Almanya – Hırvatistan
16.00 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
İsrail – Sırbistan
16.00 Bornova Atatürk Spor Salonu
Polonya – Karadağ
18.15 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
İspanya – İtalya
18.15 Bornova Atatürk Spor Salonu
Kuzey Makedonya – Yunanistan
20.30 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
Türkiye – Litvanya
20.30 Bornova Atatürk Spor Salonu
Büyük Britanya – Çekya
6 Ağustos Cumartesi
13.45 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
5 – 8 Klasman Mücadelesi
13.45 Bornova Atatürk Spor Salonu
13 – 16 Klasman Mücadelesi
16.00 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
5 – 8 Klasman Mücadelesi
16.00 Bornova Atatürk Spor Salonu
13 – 16 Klasman Mücadelesi
18.15 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
Yarı Final 1. Maç
18.15 Bornova Atatürk Spor Salonu
9-12 Klasman Mücadelesi
20.30 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
Yarı Final 2. Maç
20.30 Bornova Atatürk Spor Salonu
9-12 Klasman Mücadelesi
7 Ağustos Pazar
11.00 Bornova Atatürk Spor Salonu
15-16 Klasman Mücadelesi
13.45 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
13-14 Klasman Mücadelesi
13.45 Bornova Atatürk Spor Salonu
7-8 Klasman Mücadelesi
16.00 Bornova Atatürk Spor Salonu
11-12 Klasman Mücadelesi
16.00 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S
5-6 Klasman Mücadelesi
18.15 Bornova Atatürk Spor Salonu
9-10 Klasman Mücadelesi
18.15 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S
3.’lük Karşılaşması
20.30 Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.
Final Karşılaşması

Daha Fazla Haber