Connect with us

FIBA U16 Erkekler Avrupa Şampiyonası 12 Ağustos’ta Başlıyor

FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası 12-20 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde Üsküp’te düzenlenecek.

Organizasyonda C Grubu’nda yer alan 16 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, Letonya, İtalya ve Polonya ile karşı karşıya gelecek.

Ay-yıldızlılarımız 12 Ağustos Cuma günü TSİ 17.30’da İtalya, 13 Ağustos Cumartesi günü TSİ 15.15’te Letonya ve 14 Ağustos Pazar günü de TSİ 15.15’te Polonya ile karşı karşıya gelecek.

Turnuva öncesi, 16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri Cihad Şahin, 16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü Ozan Havuzlu ve 16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı Salih Altuntaş’ın görüşleri şu şekilde:

Cihad Şahin (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri)
“16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı olarak hazırlıklara haziran aynın ilk haftasında başladık. İlk defa bir araya gelen ve ilk defa milli takım heyecanı yaşayan bir oyuncu grubumuz var. Şampiyonada son ana kadar mücadeleden vazgeçmeden, elimizden gelenin en iyisini yapmak için yola çıkıyoruz. Takım oyununu en iyi şekilde sahaya yansıtıp turnuvayı iyi bir dereceyle bitirmek istiyoruz.”

Ozan Havuzlu (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Takım ve teknik ekip olarak pandemi sonrası koşulların elverdiği en iyi koşullarda bu turnuvaya hazırlandık. Pandemi ve sonrası süreçten en çok etkilenen jenerasyon olmamız çalışacak birçok detayı beraberinde getirse de oyuncularımızın özverili çalışmasıyla kürsüye çıkma hedefiyle başladığımız yolculuğumuzda ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Tecrübe eksikliğimizi, yüksek enerji ve odaklanma ile telafi etmemiz gereken bir grup aşaması bizi bekliyor. Doğru ritim ve enerjiyi kısa sürede bulup turnuvanın ilerleyen aşamalarında giderek olgunlaşan bir takım oyunu oynamayı hedefliyoruz.”

Salih Altuntaş (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı)
“Takım olarak Avrupa Şampiyonası’na çok iyi hazırlandık. Herkes turnuvaya konsantre durumda. Avrupa Şampiyonası’nı en iyi dereceyle bitirip ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi istiyoruz.”

 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası grupları ile Ay-yıldızlılarımızın maç programı şu şekilde:

A Grubu B Grubu C Grubu D Grubu
İsrail Slovenya Letonya Karadağ
Litvanya Sırbistan İtalya Yunanistan
Fransa Hırvatistan Türkiye İspanya
Hollanda Danimarka Polonya
Kuzey Makedonya

Daha Fazla Haber