Connect with us

FIBA Altyapı Gelişimi Projesi 1. Ulusal Basketbol Kampının İlk Günü Tamamlandı

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) koordinatörlüğünde Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Kosova ve Romanya Basketbol Federasyonlarının ortaklığında 2016 yılından bu yana düzenlenen FIBA Altyapı Gelişim Projesi’nin 1. Ulusal Basketbol Kampının ilk günü tanışma toplantısının ardından yapılan antrenmanlarla sona erdi.

U13 ile U15 yaş kategorilerinde Kız ve Erkek Milli Takımlarında forma giyme potansiyel sahibi basketbolcuların, genç antrenörlerin ve yöneticilerin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan kampın ikinci gününde ise çift antrenmanların yanı sıra Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilecek.

TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser’in Proje Koordinatörü, TBF Basketbol Geliştirme ve Projeler Yönetmeni Yağız Kaba’nın Proje Yöneticisi olduğu FIBA Altyapı Gelişim Projesi’nde ayrıca; A Kadın Milli Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene, Kadın Milli Takımlar Sorumlusu Şaziye İvegin Üner, A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan ve A Erkek Milli Takım Menajeri Muratcan Güler gibi önemli isimler projeye destek veriyor.

A Kadın Milli Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu proje ile ilgili olarak, “Türkiye Basketbol Federasyonu Koordinatörlüğünde yapılacak FIBA Altyapı gelişim projesinde, potansiyelli genç oyuncu ve antrenörlerimizin uluslararası deneyimlerinin artması ve gelecek yıllarda milli takımlar havuzunun daha nitelikli oyuncular ile donatılması açısından çok pozitif olacaktır” yorumunda bulundu.

Kadın Milli Takımlar Sorumlusu Şaziye İvegin Üner ise “İlk dönemi 2018 Haziran ayında tamamlanan ve FIBA tarafından “En İyi Uygulama / Best Practice” olarak gösterilen TBF Basketbolcu Havuzu Tarama programının ikinci aşamasını, FIBA Altyapı Gelişim projesi kapsamında 16-20 Şubat 2022 tarihleri arasında Ankara’da 40 sporcu ve 12 antrenörümüz ile gerçekleştireceğiz. Bu projede temel hedefimiz taramalarda seçilen ve gelişim potansiyeli olan genç sporcularımızı düzenlenecek kamp ve hazırlık turnuvaları ile iki sene sonra düzenlenecek FIBA 16 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’na hazırlanmalarına olmak. Ayrıca, projedeki diğer ülkelerin katılımı ile genç sporcularımızı farklı kültürlerle tanışmalarına yardımcı olmak. Şimdiden kampa katılacak tüm oyuncu, antrenör ve idari ekiplerimize başarılar dilerim” dedi.

TBF koordinatörlüğünde yapılacak FIBA Altyapı gelişim projesinde, potansiyelli genç oyuncu ve antrenörlerimizin uluslararası deneyimlerinin artması ve gelecek yıllarda milli takımlar havuzunun daha nitelikli oyuncular ile donatılması amaçlanıyor.

Daha Fazla Haber