Sosyal Medya:

Haberler

FIBA Altyapı Gelişim Projesi İstanbul Ziyareti Sona Erdi

FIBA Altyapı Gelişimi Projesi kapsamında 4 ülkenden en iyi 4 antrenörün gerçekleştirdiği İstanbul ziyareti sona erdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun koordinatörlüğünü yürüttüğü ve Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Romanya federasyonlarının yer aldığı FIBA Altyapı Gelişimi Projesi kapsamında altyapı antrenörlerinin İstanbul ziyareti sona erdi.

Haziran ayında başlayan FIBA Altyapı Gelişimi Projesi için proje ortağı her ülkeden 60 çocuk, 12 antrenörün yer aldığı proje kapsamında 4 ülkenden en iyi 4 antrenör İstanbul’da bir araya geldi.

U14 kategorisinde yer alan potansiyelli antrenörler ilk günü akademik toplantılarla geçirdiler. İlk olarak beslenme uzmanı diyetisyen Buket Mamur, yeme içme alışkanlıkları ile ilgili bilgiler verdi. Ardından Kondisyoner Enis Baş, alt yapılardaki çocukların fiziksel olarak kuvvetlenmeleriyle ilgili öne çıkan konuları paylaşırken, Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr. İbrahim Yanmış, gençlerin muhtemel sakatlıklarının önlenmesi üzerine bilgilendirmelerde bulundu.

ALTYAPI KOORDİNATÖRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİLER

Antrenörler ziyaret boyunca kulüpler bazında altyapı organizasyonları ile ziyaretlerde bulundular. Kulüp ziyaretlerine Fenerbahçe ile başlayan antrenörler Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini ile bir araya gelerek kulüp ve alt yapılar hakkında bilgi aldılar. Fenerbahçe alt yapı koordinatörü Taner Günay, Galatasaray Basketbol Akademi Koordinatörü Hasan Serbest, Beşiktaş Basketbol Akademi Koordinatörü Polat Kaya, Anadolu Efes Alt Yapı Koordinatörü Bilal Duru ile Türk Basketbol kulüplerinin alt yapı organizasyonları ve alt yapıların milli takımlar bazında almış olduğu başarıları konuştular.

Ziyaret boyunca Eurolig, alt yapı ve TBL karşılaşmalarını izleme fırsatı bulan antrenörler, TBF erkek milli takımlar teknik alt yapı koordinatörü Nihat İziç ile alt yapı milli takımlarını, TÜBAD Genel Sekreteri Bülend Karpat ile Türkiye’deki antrenörlerin gelişimini ve başarılarını konuştular. Son olarak İstanbul İl Temsilcisi Münir Gökmen alt yapı organizasyonları ile ilgili teknik bilgiler paylaştı.

Kaynak: tbf.org.tr

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler