Sosyal Medya:

Haberler

Fatih Söylemezoğlu: Uçan Veli ya da Antalya Aslanı

Antalya’da oynanan bir liseler arası basketbol müsabakasında hakeme yönelik yapılan saldırıyla ilgili olarak Fatih Söylemezoğlu bir yazı kaleme aldı.

İşte Söylemezoğlu’nun yazısı;

İnsan ile hayvanı ayıran yegane özellik insanın düşünebiliyor olması. Hayvanlar arasında en tehlikeli ve çevik olan “aslan” insanlar tarafından genelde başarılmış bir iş sonrası övgü tanımlaması sırasında kullanılır, “aslan gibi“ diyerek…
Oysa hayvan hayvandır, aslan da tüm savaşçı özellikleri ile övülmesine rağmen bir hayvandır ve düşünce derinliği yoktur.
23.03.2016 tarihinde Antalya Atatürk Spor Salonunda oynanan TOROS KOLEJİ-DOĞA KOLEJİ liseler arası müsabaka sırasında, henüz 2. periyod oynanırken TOROS KOLEJİ lise takımı oyuncusu BATU AKSU iki teknik faul alarak, otomatik olarak diskalifiye oluyor.
Devamında bazı veliler sahaya girerek hakemlere hakaretler savururken, diskalifiye edilen oyuncu BATU Aksu’nun babası ALİ AKSU tribünden aynı bir “aslan” gibi havalanıp uçarak baş hakem Hüseyin Çamcı’nın arkasından omzuna vurarak “aslan” gibi gururla düştüğü yerden ayağa kalkıyor.
Ülkemizin içinde bulunduğu ortamda toplum ahlak bunalımı geçirirken “Aslan” Ali Aksu’nun bu davranışını aslında kişisel değil, toplumsal bir erozyon içerisinde değerlendirmek gerek. Ülkemizde oynanan bir çok alt yapı maçında aynı “Aslan” Ali Aksu gibi çocuklarına akıl tutulması dersi veren o kadar çok veli var ki.
Genel nüfus içerisinde çocuğunu özel kolejlerde okutan mutlu azınlığın eğitimli “Aslan” Ali Aksu gibi çevik ve cesur (arkadan saldırması bunu ifade ediyor !) bazı velileri dahi maalesef otoritenin olmadığı yerlerde “ormanlar kralı benim” diyebiliyor.
Ama ne yazık ki, yukarıda da belirttiğim gibi “ormanlar kralı da“ neticede düşünemeyen bir canlı olarak . . . . . . dır, ve karnını da ruhunu da fiziksel şiddet ile besler.

Tek üzüntüm zavallı çocuklarımız için…

Fatih Söylemezoğlu

Kaynak: basketfaul.com

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler