Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Esra Erden Atacan: Heyecan Verici Bir Turnuva Olacak

ÖZEL RÖPORTAJ | Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi takımlarından Beşiktaş’ın antrenörü Esra Erden Atacan sitemize açıklamalarda bulundu.

Başarılı profesyonel kariyerinin ardından antrenörlüğe geçiş yapan Esra Erden Atacan hem lig hem de genç oyuncularla ilgili önemli değerlendirmeler yaptı.

İlk kez düzenlenecek organizasyon hakkında konuşan Esra Erden Atacan  “Gençler için heyecan verici bir turnuva olacak. Uzun süredir basketbol oynamadıkları için özlem giderecekler. Önceliğimiz hiçbir oyuncunun sakatlanmaması. Çünkü oyuncuların çok fazla hazır olduklarını düşünmüyorum. Üç maç üst üste oynamak, turnuva oynamak zordur. Oyuncuları dinlendirerek, herkesi rotasyona sokarak oynatmak istiyorum. Keyifli, sakatlık olmadan güzel bir turnuva geçirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

“HAYALİM A MİLLİ TAKIM”

İlk antrenörlük deneyimine de değinen Esra Erden Atacan “İlk antrenörlük deneyimim olacağı için benim adıma da ayrı bir heyecan olacak. İlk oyuncularım, ilk antrenörlüğüm benim için çok değerli. Çok özel bir turnuva. 27 sene basketbol oynadım. Benim basketbol aşkım, sevdam çok farklı. O yüzden bıraktıktan sonra kesinlikle basketbolun içinde olmayı her zaman çok istemişimdir. Oyunculuk zamanlarımda da bıraktıktan sonra antrenör olacağımı söylerdim. İnşallah kariyerimin ilk antrenörlük deneyimi güzel geçer diye umuyorum. Bu benim için bir başlangıç. İlerleyen zamanlarda A Milli Takım antrenörü olmayı, kendimi orada görmeyi çok isterim. O seviyelerde olmak benim en büyük hayallerimden biri” dedi.

“YATIP KALKIP BASKETBOL DÜŞÜNMELERİ GEREKİYOR”

Genç oyunculara yönelik tavsiyelerde bulunan Esra Erden Atacan “Çok yeni bıraktığım için bu durumları çok iyi hissedebiliyorum. Hatta bazen oyuncular “Nasıl gördün?”, “Nasıl anladın?” gibi tepkiler veriyor. Hemen yakalıyorum bazı şeyleri. Olumsuz şeyleri görebiliyorum, güzel şeyler yaptıklarında hissedebiliyorum. Pası nasıl verdiklerini, topu nasıl kapabileceklerini, yürüyüş şekillerinden yorgun olup olmadıklarını bile hissedebiliyorum. Pandemi kötü bir zamana denk geldi. Tam verimli olarak görme fırsatı bulamadık. Bir başladık, bir bıraktık. Çocuklardan hemen bir şey beklemek de yanlış olabilir. Zamanla onları daha iyi göreceğim. Ama çok daha fazla ekstra çalışmalar yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Pandemiyi saymayalım ama genel olarak genç oyuncuların yatıp kalkıp basketbolu düşünmeleri gerekiyor. Bu onların en büyük avantajı olur. Basketbolu daha çok yaşamaları, daha çok basketbola kafa yormaları en büyük isteğim.” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi