Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Ertuğ Tuzcukaya: Oyuncular önemli bir vizyon edindi

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nda Letonya’yı mağlup eden Türkiye U15’in antrenörü Ertuğ Tuzcukaya açıklamalarda bulundu.

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nın tamamlanmasının ardından Türkiye U15 antrenörü Ertuğ Tuzcukaya değerlendirmede bulundu.

Fransa’ya 55-39’luk skorla mağlup olarak turnuvayı 6.sırada tamamlayan Türkiye U15’de başantrenör Ertuğ Tuzcukaya ilk olarak maçla ilgili olarak; “Bugün oynadığımız beşincilik maçında Fransa’ya mağlup olduk ama bu maç, farklı mağlup olduğumuz bir takıma karşı tekrar hazırlanmak ve mücadele etmek anlamında önemli bir tecrübeydi. Maç öncesi yaptığımız toplantılarda Fransa ile grupta yaptığımız maçla ilgili konuştuk. 91 sayı yediğimiz grup maçında boyalı alan ve hızlı hücum sayılarına engel olamamıştık. Grup maçında Fransa’nın bize karşı attığı sayı çok fazlaydı. Bugün 5.’lik maçında, özellikle 3. çeyrekte rakibi 5 sayıda tutmayı başardık. Maç sonunda da potamızda 55 sayı gördük. Maçı kaybetmemize rağmen bu savunma performansı bizi sevindirdi” dedi.

Tuzcukaya, turnuva değerlendirmesinde ise “Biz, bu turnuvaya deneyim kazanmak için geldik. Oyuncuların buradan önemli bir vizyon edinerek kulüplerine döneceklerine inanıyorum. Bizim için beklediğimiz gibi, çok güzel bir turnuva oldu. 12 takımın yer aldığı turnuvayı 6. bitirmek bizi ayrıca mutlu etti. U15 takımı olarak turnuvada mücadele eden diğer takımlardan bir yaş küçük olmamızın yaşattığı handikaplardan çok, bize kazandırdığı çok şey olduğunu düşünüyorum. TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası organizasyonunda emeği geçen herkese ve Samsun halkına teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar