Sosyal Medya:

Haberler

Eksik Karşıyaka’dan Önemli Galibiyet (Küçük Erkekler)

Küçükler liginin iki önemli temsilcisi Pınar Karşıyaka ile Gediz Basket, Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiler. İki takımında yüzdesiz ve çok basit hata ile oynadığı karşılaşmada, Pınar Karşıyaka 43-41 kazanarak yoluna yenilgi almadan devam etti. Bu karşılaşmada Karşıyaka tarafından Yarkın Siyez ve Doğukan Karak sakatlıkları sebebi ile forma giyemedi.

Maça iyi başlayan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Hücumda iki tarafında hataları göze çarparken, savunma kısmında yeşil kırmızılı ekibin daha efektif olduğunu gördük. İlk çeyrek 8-6’lık skorla geçildi. İkinci beşlerin oyuna dahil olması ile birlikte tempo biraz daha yükseldi. Yüksek tempo ve hızlı saha geçişleri hataları da beraberinde getirirken, Gediz Basket genelde dış atış olarak kullandığı hücumlardan isabet sağlayamayınca fark açıldı. Takımlar soyunma odasına giderken skorboard’da 19-10 Pınar Karşıyaka üstünlüğü yazıyordu.

Kısır geçen ilk yarı sonrasında, ikinci yarının başlarını daha iyi oynayan taraf yine Pınar Karşıyaka oldu. İçeriden 12-7’lik seri ile dönen Yeşil Kırmızılı ekip, çeyreğin ortasında 31-17’lik üstünlük yakaladı. Gediz Basket ise aldığı mola dönüşü iyi bir reaksiyon vererek farkı çok çabuk kapatmaya başladı. Kaptığı toplar ve bulduğu hızlı hücumlar ile geri gelen Gediz Basket, son çeyreğe girilirken maça ortak oldu. Bu kez seri yakalayan taraf 12-4 ile Gediz Basket oldu. Final periyodu 35-29 Pınar Karşıyaka üstülüğü ile başladı. gedizz

Periyot arası da Karşıyaka’ya yaramamış olacak ki Gediz Basket’in serisi devam etti. 34. dakikada 35-35 eşitlik yakalayan Kırmızı Beyazlı ekip, bitime 4 dakika kala ise maçta ilk kez 37-35 ile öne geçti. Son bölümde ikinci atış şansları bulan ve iki orta mesafe isabeti yakalayan Pınar Karşıyaka 43-41 ile üstünlüğü geri aldı. Son topta isabeti bulamayan Gediz Basket, maçı uzatma şansını da kullanamadı ve Pınar Karşıyaka zor müsabakayı 43-41 kazanmış oldu.

ksk

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler