Sosyal Medya:

Darüşşafaka Doğuş Altyapısında Bir İsveçli

İspanya’da Adidas Next Generation turnuvasında mücadele edecek olan Darüşşafaka Doğuş U18 Genç Erkek takımında bir isim dikkatleri üzerine çekti.

A Takım seviyesinde yaptığı yatırımları altyapılarda da sürdüren Darüşşafaka Doğuş bu yıl ilk kez Adidas Next Generation turnuvasında yer alacak. İspanya’nın Coin kentinde gerçekleştirilecek olan etapta yer alan temsilcimizde kadroda yer alan İsveçli Olle Stumer dikkat çekiyor. Henüz 16 yaşında olan oyuncu Daçka altyapısına yeni katılan isimlerden biri olarak göze çarpıyor.

Ailesinin iş sebebiyle İstanbul’a gelmesinin ardından basketbol kariyerini sürdürmek için arayışa giren Stumer’in Darüşşafaka Doğuş ile iletişime geçtiği ve olumlu yanıt aldığı öğrenildi. Sezon başında takıma dahil olan genç oyuncu geçtiğimiz yaz Polonya’da düzenlenen U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda İsveç Milli Takımı forması giymişti. İsveç turnuvayı 12. sırada tamamlarken uzun forvet olarak görev yapan 1.96 m boyundaki Olle Stumer maç başına 2.7 sayı 3.1 ribaund ortalamaları ile mücadele etti.

Şu ana kadar Darüşşafaka Doğuş ile kısıtlı süreler alan genç oyuncunun kardeşi Peppe Stümer ise Beşiktaş altyapısında forma giyiyor.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler >