Sosyal Medya:

Haberler

Caferağa Spor Salonu da mı Gidiyor?

ÖZEL HABER | Türk basketbolunun önemli yapı taşlarından biri olan ve son yıllarda sıkça tartışma konusu olan Caferağa Spor Salonu’nun durumu yeniden gündeme geldi.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Bahariye semti Sakız Sokağı’nda bulunan ve basketbol başta olmak üzere her türlü salon sporuna hizmet veren Caferağa Spor Salonu, ile ilgili olarak son zamanlarda “yıkılacak” iddiaları gündeme geldi.

Kadiköy Belediyesine ait olan spor salonunu İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her sene kiralanıyordu. Bu sene kiralanmama kararı alınan salonun durumunun ne olacağı basketbol severler tarafından merak ediliyor.

Caferağa Basketbolun Kalbi

Nesiller boyu Türk basketboluna hizmet eden Caferağa Spor Salonu ile ilgili olarak tepkiler gelmeye devam ediyor.

Tibet Ertan: 1992 Yılında basketboldan alınan Spor Sergi Sarayının önündeki protestolarda vardım. Daha sonra Abdi İpekçi gitti elimizden şimdi altyapı maçlarının oynandığı Caferağa gidiyor haberlerini aldık. Bu olumsuzluğa son vermek için bunu yapanları aklı selim olmaya davet ediyorum. Gençlerin elinden caferağayı almayın.

Ercüment Ülker: Caferağa basketbolun kalbi, gençlerin elinden Caferağa’yı almayın.

Cüneyt Gülşen: 30 Senedir hayatımın geçtiği, boş zamanlarımda ve izin günlerimde gitmekten büyük keyif aldığım salonu basketboldan koparmayalım. Üst ligler de oynayan genç sporcuların Caferağa’nın tozunu yuttuğunu unutmayalım. İstanbul basketbolu ruhunu kaybetmesin.

TEPKİLER ARTIYOR

Yaşanan bu gelişme “Spor Sergi Sarayı ve Abdi İpekçi Spor Salonundan sonra Caferağa da mı basketboldan gidiyor?” sorusunu akıllar getirdi.

Diğer Haberler > Haberler