Connect with us

BGL’de TOFAŞ, 8. Maçında 6. Galibiyetini Aldı

Basketbol Gençler Ligi B grubunda ONVO Büyükçekmece Basketbol ile TOFAŞ karşı karşıya geldi.

Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı TOFAŞ, ilk yarıda yakaladığı avantajı koruyarak rakibini mağlup etmeyi başardı.

Karşılıklı sayıların çıktığı ilk çeyrekte skorda eşitlik bozulmadı ve takımlar 19’ar sayı attı. İkinci çeyreğe ise daha iyi başlayan taraf TOFAŞ oldu ve soyunma odasına 36-29 üstünlük ile girdi.

Tıpkı ilk çeyrekte olduğu gibi dengeli geçen üçüncü çeyrekte de TOFAŞ, rakibine 21-18 üstünlük sağladı ve son çeyreğe 57-47 önde girdi.

Son çeyrekte ONVO Büyükçekmece Basketbol savunma sertliğini artırarak geri dönmeye çalışsa da TOFAŞ, skor avantajını korumasını bildi ve mücadeleyi 66-62 kazandı.

Bu sezon 6. galibiyetini alan TOFAŞ’ta Evren Demirci 17 sayı ve  18 ribaund ile double-double yaparken Cem Küçüközkan 10 sayı, 9 ribaund ve 5 asist, Bülent Hamza Çelik 10 sayı, 9 ribaund ve 3 asist ile oynadı.

Bu sezon 3. galibiyete kalan ONVO Büyükçekmece Basketbol’da ise 21 sayı, 9 ribaund ve 5 top çalma, Göksan Ahmet Erdeğer 12 sayı ve 11 ribaund, Halil Pala 11 sayı ve 2 ribaund ile oynadı.

İSTATİSTİKLER

ONVO Büyükçekmece Basketbol

TOFAŞ

Daha Fazla Haber